Trwa ładowanie...

Ważą się losy proboszcza z Bydgoszczy. Apel radnych PiS

Bydgoscy radni PiS zaapelowali do biskupa Jana Tyrawy, by nie przenosił ks. Romana Kneblewskiego. Proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa miał znaleźć się "na celowniku" kurii przez swoje kontrowersyjne poglądy.

Share
Ważą się losy proboszcza z Bydgoszczy. Apel radnych PiS
Źródło: Youtube.com
d3s1roe

O przeniesieniu księdza Kneblewskiego mówi się w Bydgoszczy od kilku tygodni. Choć kuria tego oficjalnie nie potwierdziła, plotki pośrednio potwierdził sam kapłan.

W pierwszą niedzielę czerwca w internecie pojawił się film, na którym Kneblewski prosi Boga o to, "by wytrwał i (...) ukochanej parafii nigdy nie opuścił".

d3s1roe

Biskup przeniesie ks. Romana Kneblewskiego? Kontrowersje

Kapłan jest znany z kontrowersyjnych poglądów, którymi regularnie dzieli się z wiernymi w czasie kazań czy na facebookowym profilu. W styczniu 2018 r. zamieścił zdjęcie dziecka przyjmującego komunię z podpisem: "Po katolicku: na kolanach i do ust, a na rękę co najwyżej trzciną". W opinii wielu był to niesmaczny żart z pedofilii.

Zobacz też: Kontrowersyjny podpis pod zdjęciem księdza z klęczącym chłopcem

Głośno o księdzu było już wcześniej. Po jego kazaniu wygłoszonym w 2015 r. prokuratura badała nawet, czy nie nawoływał z ambony do nienawiści na tle etnicznym. Chodzi o kazanie, w którym mówił m.in. o podrzynaniu gardeł Europejczykom przez muzułmanów. Na jego Facebooku pojawiła się też grafika z dwiema kostuchami w kapturach. W ręku trzymały kosy z napisem "eutanazja" i "aborcja" a na ubraniach miały serduszka WOŚP.

Ważą się losy Kneblewskiego. Apel radnych PiS

Te i wiele innych kontrowersji sprawiły, że bydgoski biskup Jan Tyrawa poważnie rozważa jego odwołanie. Dopuścić do tego nie chcą radni PiS.

"Zwracamy się do Księdza Biskupa z gorącą prośbą i apelem o umożliwienie Księdzu Prałatowi Romanowi Kneblewskiemu dalszego pełnienia funkcji proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy"- napisali bydgoscy radni w apelu, który trafił do hierarchy.

Źródło: Onet

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

d3s1roe

Podziel się opinią

Share
d3s1roe
d3s1roe
Więcej tematów