Trwa ładowanie...
d1xs2mt
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Watykan wzywa do poważnego potraktowania kryzysu na Bliskim Wschodzie

Watykan skierował do ambasad państw utrzymujących stosunki dyplomatyczne ze Stolicą Apostolską notę werbalną z wezwaniem, aby "poważnie potraktowały" kryzys na Bliskim Wschodzie, "zagrażający podstawowym zasadom godności człowieka".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wstrzymanie ognia umożliwi cywilom uzupełnienie zapasów żywności i wody
Wstrzymanie ognia umożliwi cywilom uzupełnienie zapasów żywności i wody (PAP/EPA, Fot: JIM HOLLANDER)
d1xs2mt

Watykański sekretarz do spraw stosunków z państwami, arcybiskup Dominique Mamberti, oświadczył w związku z notą w wywiadzie dla Radia Watykańskiego: "Jest naszym gorącym pragnieniem, aby wspólnota międzynarodowa potraktowała poważnie tę sprawę, ponieważ w grę wchodzą podstawowe zasady poszanowania ludzkiej godności, poszanowanie praw każdej osoby, aby możliwe było pokojowe i harmonijne współżycie jednostek i narodów".

- Irak i inne kraje Bliskiego Wschodu są powołane do tego, aby stać się modelowymi przykładami współżycia między różnymi wspólnotami, w przeciwnym bowiem razie cały świat poniesie wielką stratę i będzie to fatalny prognostyk - podkreślił arcybiskup.

Szef watykańskiej dyplomacji oświadczył, że Stolica Apostolska "śledzi z głęboką troską sytuację wspólnoty chrześcijańskiej na Bliskim Wschodzie". Wskazał na sytuację w Mosulu na północy Iraku, tj. w mieście zajętym przez bojowników Państwa Islamskiego, w którym "ekstremiści zajęli około 30 kościołów i klasztorów i wyrządzili w nich szkody".

d1xs2mt

Arcybiskup nawiązał również do konfliktu zbrojnego między Izraelem a Hamasem w Strefie Gazy. - To tragiczna, bardzo smutna sytuacja i istnieje ryzyko, że do niej przywykniemy - powiedział arcybiskup.

Mamberti powtórzył również wezwanie papieża Franciszka do władz politycznych poszczególnych krajów oraz do organizacji międzynarodowych, aby "nie ustawały w wysiłkach w celu położenia kresu konfliktowi zbrojnemu i doprowadzenia do upragnionego pokoju dla dobra wszystkich".

d1xs2mt

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d1xs2mt

d1xs2mt
Więcej tematów