Trwa ładowanie...
dhsqpkf
Watykan: atak serca przyczyną śmierci Józefa Wesołowskiego
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Watykan: atak serca przyczyną śmierci Józefa Wesołowskiego

Przyczyną śmierci b. arcybiskupa Józefa Wesołowskiego był atak serca - podało w sobotę watykańskie biuro prasowe, informując o wynikach sekcji zwłok przeprowadzonej w piątek. Zwrócono uwagę na to, że potwierdziła się hipoteza o naturalnej przyczynie śmierci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dhsqpkf

Były nuncjusz na Dominikanie, oskarżony o pedofilię, zmarł w Watykanie w wieku 67 lat. Sekcję zwłok przeprowadzono na wniosek watykańskiego prokuratora.

Jego ciało znaleziono w piątek nad ranem w gmachu Kolegium Penitencjarzy, czyli domu franciszkanów - spowiedników z bazyliki watykańskiej.

dhsqpkf

Były nuncjusz mieszkał tam od prawie roku, czyli od chwili zatrzymania w Watykanie, w oczekiwaniu na wznowienie procesu karnego, otwartego 11 lipca.

Sekcję zwłok przeprowadzono na wniosek urzędu watykańskiego prokuratora, który - jak wyjaśniono w wydanym komunikacie - powołał komisję trzech ekspertów, kierowaną przez profesora medycyny sądowej z rzymskiego uniwersytetu Giovanniego Arcudiego.

"Badania przeprowadzono wczoraj po południu, a z pierwszych wniosków badania makroskopowego wynika to, że potwierdza się naturalna przyczyna, związana z atakiem serca" - głosi nota. Zapowiedziano, że w najbliższych dniach urząd otrzyma kolejne wyniki badań laboratoryjnych.

Uroczystości pogrzebowe w poniedziałek

dhsqpkf

Wcześniej watykańskie biuro prasowe podało, że uroczystości pogrzebowe byłego nuncjusza apostolskiego, b. arcybiskupa Józefa Wesołowskiego odbędą się w poniedziałek w Watykanie. Były dostojnik zostanie pochowany w Polsce, nie podano jednak dokładnego miejsca.

Zastępca rzecznika Watykanu o. Ciro Benedettini powiedział, że uroczystości odbędą się w kaplicy Gubernatoratu Państwa Watykańskiego w poniedziałek po południu. Przewodniczyć im będzie papieski jałmużnik arcybiskup Konrad Krajewski.

Po sekcji zwłok, przeprowadzonej w piątek, w kaplicy gubernatoratu wystawiono trumnę z ciałem byłego nuncjusza, zmarłego za Spiżową Bramą, w oczekiwaniu na proces przed trybunałem watykańskim.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


dhsqpkf

dhsqpkf
dhsqpkf
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów