Trwa ładowanie...
d4i7xjz

Watykan. Aleksandra Dulkiewicz spotkała się z papieżem. Franciszek z zaproszeniem do Gdańska

Aleksandra Dulkiewicz spotkała się z papieżem Franciszkiem w Watykanie. Prezydent Gdańska przekazała mu zaproszenie na 40 rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksandra Dulkiewicz zaprosiła papieża Franciszka do Gdańska
Aleksandra Dulkiewicz zaprosiła papieża Franciszka do Gdańska (PAP)
d4i7xjz

Aleksandra Dulkiewicz opublikowała zdjęcie z placu św. Piotra w Watykanie na Twitterze.

"Wzruszające spotkanie z papieżem Franciszkiem ⁦po audiencji generalnej. Zaproszenie do Gdańska na 40 rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych wręczone i przyjęte życzliwie..." - czytamy w poście.

Przypomnijmy: 8 sierpnia 1980, pięć miesięcy przed osiągnięciem wieku emerytalnego, działaczkę antykomunistyczną Annę Walentynowicz dyscyplinarnie zwolniono z pracy w Stoczni Gdańskiej. To doprowadziło do wywołała 14 sierpnia strajku, w czasie którego powstał NSZZ "Solidarność".

Andrzej Duda kontra Szymon Hołownia. Tomasz Siemoniak komentuje sondaż dla WP

Porozumienia podpisano w Gdańsku 31 sierpnia 1980 r. między komisją rządową a Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym. Zawarcie porozumień przez władze PRL z komitetami strajkowymi (także w Szczecinie, Jastrzębiu Zdroju i Dąbrowie Górniczej) oraz powstanie Solidarności stało się jednocześnie początkiem przemian 1989 r.: obalenia komunizmu i końca systemu pojałtańskiego.

d4i7xjz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4i7xjz

Podziel się opinią

Share

d4i7xjz

d4i7xjz
Więcej tematów