Trwa ładowanie...

Waszczykowski wyjaśnia, po co Kaczyński udziela wywiadów

Ostatni wywiad Jarosława Kaczyńskiego dla PAP nie przeszedł bez echa. Słowa prezesa PiS odebrano jako ostrzeżenie dla koalicjantów. - Część polityków oczekuje pewnej wykładni i bardzo dobrze, że w kluczowych momentach Jarosław Kaczyński udziela wywiadów i tłumaczy pewną politykę - powiedział Witold Waszczykowski.

Share
Witold Waszczykowski podkreślił, że prezes PiS jest "mentorem", który w wywiadach wyjaśnia politykę partii
Witold Waszczykowski podkreślił, że prezes PiS jest "mentorem", który w wywiadach wyjaśnia politykę partiiŹródło: East News
d1dp5uq

- Kto i kiedy nie miał tarć? - zapytał w rozmowie z Polsat News Witold Waszczykowski. Europoseł przypomniał, że w trakcie kadencji Zjednoczonej Prawicy dochodziło do rekonstrukcji i "sporów".

- Taka jest polityka, uciera się poprzez debaty, nawet spory. Te spory dotyczą ważnych kwestii gospodarczych (…), europejskich (…), to nie są spory dotyczące jakiegoś widzimisię. Czasem za tym stoją jakieś ambicje, o czym mówił w wywiadzie Jarosław Kaczyński - dodał Waszczykowski.

d1dp5uq

I podkreślił, że "część polityków oczekuje pewnej wykładni i bardzo dobrze, że w kluczowych momentach Kaczyński udziela wywiadów i tłumaczy pewną politykę".

Andrzej Sośnierz poza Porozumieniem? Wymowny komentarz Borysa Budki

Spory w Zjednoczonej Prawicy. Waszczykowski: ambicjonalne? Nie do zaakceptowania

W ocenie europosła prezes PiS jest "szefem, mentorem". - Ja się zgadzam, że jeśli te spory miałyby dotyczyć kwestii ambicjonalnych, to są przykre i nie do zaakceptowania - podkreślił Waszczykowski.

I zaznaczył, że mógłby postawić "wiele" na to, że Zjednoczona Prawica przetrwa do końca kadencji. - Ewentualne przyspieszenie wyborów i strata władzy to byłaby bardzo groźna decyzja. Jestem za tym, aby tę kadencję dokończyć i nawet walczyć o to, żeby była następna - stwierdził były minister spraw zagranicznych.

d1dp5uq

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1dp5uq

Podziel się opinią

Share
d1dp5uq
d1dp5uq
Więcej tematów