Trwa ładowanie...
d2ksee4

Waszczykowski poprosił szefa MSZ Ukrainy o wyjaśnienie zakazu wjazdu dla prezydenta Przemyśla

Szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski poprosił Pawło Klimkina, ministra spraw zagranicznych Ukrainy, o "pilne wyjaśnienie" sprawy zakazu wjazdu, wydanego prezydentowi Przemyśla Robertowi Chomie. Ministrowie odbyli rozmowę telefoniczną, dotyczącą m.in. dewastacji na polskim cmentarzu wojennym w Bykowni niedaleko Kijowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ministrowie spraw zagranicznych RP Witold Waszczykowski i Ukrainy Pawło Klimkin
Ministrowie spraw zagranicznych RP Witold Waszczykowski i Ukrainy Pawło Klimkin (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d2ksee4

Chomie odmówiono wjazdu na Ukrainę w zeszłym tygodniu, kiedy wybierał się na spotkanie opłatkowo-noworoczne do konsulatu RP we Lwowie. Według rzeczniczki Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Ołeny Hitlanskiej, prezydent Przemyśla został uznany za persona non grata w grudniu w związku z jego "działalnością antyukraińską", wyrażającą się m.in. w "popieraniu przez niego marszów antyukraińskich". Zakaz wjazdu na Ukrainę dla prezydenta Przemyśla będzie według niej obowiązywał przez pięć lat.

- Szef polskiej dyplomacji poinformował, że polski rząd prosi o pilne wyjaśnienie tej sprawy. Minister Klimkin zapewnił, że strona ukraińska pracuje nad tą kwestią i że ukraiński MSZ jest za szybkim rozwiązaniem tej kwestii - poinformowała rzeczniczka polskiego MSZ Joanna Wajda.

d2ksee4

Podziel się opinią

Share

d2ksee4

d2ksee4
Więcej tematów