Trwa ładowanie...
d1fbsg5

Waszczykowski hipokrytą? Przypominają mu zdjęcie sprzed lat

"Grupa architektów polskiej polityki atlantyckiej" - głosi podpis pod zdjęciem, które ilustrowało artykuł obecnego szefa polskiej dyplomacji Witolda Waszczykowskiego na temat NATO z 1998 roku w piśmie "Raport Wojsko Technika Obronność". Biorąc pod uwagę obecne poglądy ministra, nie można dziwić się, że po przypomnieniu tej fotografii, pojawiają się pytania o hipokryzję w jego postępowaniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Witold Waszczykowski
Witold Waszczykowski (PAP/EPA, Fot: DOMENIC AQUILINA)
d1fbsg5

Zdjęcie zamieszczone w prasie po raz pierwszy niemal 20 lat temu, opublikował ponownie portal pressmania.pl. Serwis zauważa, że Witold Waszczykowski wówczas "przechwalał się współpracą z 'lewicą laicką' i dyplomatami, którzy zaczynali pracę w dyplomacji w PRL, a nawet, jak twierdzi IPN, tajnym współpracownikiem SB".

"Pytanie czy obrzydzenie, które pan minister wszystkim ww. dziś okazuje dowodzi jego hipokryzji ówczesnej czy obecnej?" - zastanawia się autor artykułu. Kpiąc, zastanawia się też nad tym, czy podpis nie powinien brzmieć: "Architekt polskiej polityki atlantyckiej w otoczeniu nieistotnych i mało znaczących dyplomatów".

d1fbsg5

Przypomnijmy - w roku 1997 Witold Waszczykowski pełnił obowiązki szefa Biura Łącznikowego RP przy NATO. To była jego kolejna funkcja w dyplomacji. Pracę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych zaczął w 1992 roku. Był m.in. wicedyrektorem Departamentu Instytucji Europejskich i Departamentu Polityki Bezpieczeństwa.

Zmiana w MSZ?

Witold Waszczykowski przebywa obecnie z wizytą w Australii. Nieoficjalnie mówi się jednak, że może to być jedna z jego ostatnich podróży zagranicznych w roli szefa MSZ. W obozie rządzącym przygotowywany ma być scenariusz zdymisjonowania Waszczykowskiego. Minister nie wróciłby jednak do poselskich ław. Ma zostać ambasadorem.

Oficjalnie szefowa rządu Beata Szydło zaprzecza doniesieniom o rekonstrukcji rządu. - O niej się nie opowiada, tylko się ją przeprowadza. W tej chwili nie ma rozmowy na ten temat - stwierdziła niedawno w "Gościu Wiadomości". Źródło "Rzeczpospolitej" w rządzie twierdzi jednak, że sprawa rekonstrukcji rządu jest już przesądzona. Na razie nie wiadomo jednak, jak będzie głęboka.

źródło: pressmania.pl

d1fbsg5

Podziel się opinią

Share
d1fbsg5
d1fbsg5
Więcej tematów