Trwa ładowanie...
d46cqx8

Warszawskie nastolatki na wakacjach. "Były pod wpływem mefedronu"

Trzy nastolatki z Warszawy trafiły do szpitala na obserwację po zażyciu mefedronu. Dziewczyny przebywały na wakacjach w miejscowości Niedźwiedź (woj. małopolskie).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawskie nastolatki na wakacjach. "Były pod wpływem mefedronu"
(WawaLove.pl)
d46cqx8

W poniedziałek około godziny 18.00 jednak z opiekunek obozu kolonijnego w miejscowości Niedźwiedź, na którym przebywała młodzież z Warszawy, powiadomiła dyżurnego Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej, że trójka jej podopiecznych, dwie dziewczyny w wieku 15 lat i jedna 17-latka, mogą znajdować się pod działaniem środków odurzających.

Małopolscy policjanci udali się na miejsce. - Mundurowi zabezpieczyli biały proszek o wadze około 2.4 gramów, który po wstępnych badaniach okazał się mefedronem, czyli substancją niedozwoloną - powiedział WawaLove.pl oficer dyżurny z Komisariatu w Mszanie Dolnej. Funkcjonariusz nie potrafił powiedzieć, jak narkotyk trafił w ręce warszawskich nastolatek. Dziewczyny trafiły do szpitala w Limanowej na obserwację. Dalszymi czynnościami zajęli się policjanci.

Mefedron bardzo silnie uzależnia psychicznie. Po zażyciu nawet stosunkowo niewielkich dawek dosyć często zdarza się przejściowa utrata pamięci krótkotrwałej. Substancja od 2010 roku jest w Polsce nielegalna.

Nieletni nie ponoszą odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków, jednak odpowiadają za ten czyn przed Sądem Rodzinnym na podstawie ustawy o postępowaniu w sprawie nieletnich. Za posiadanie narkotyków grozi nieletniemu wymierzenie środków wychowawczych, takich jak nadzór kuratora, umieszczenie w ośrodku wychowawczym, a w najgorszym wypadku umieszczenie w zakładzie poprawczym.

Zobaczcie też: Bójka dziewcząt w tramwaju. Szokujące wideo

d46cqx8

Podziel się opinią

Share

d46cqx8

d46cqx8
Więcej tematów