Trwa ładowanie...

Warszawiak zrobił zdjęcia bezdomnego z policją. Historia wzruszyła Chajzera

"Czekam na tramwaj. Przystanek Ratusz Arsenał. Widzę, że do opatulonego żulika z siwą brodą, który stoi obok mnie, podchodzi patrol policji. Niby klasyk" – napisał na Facebooku Michał Nobis. Sprawa nie była jednak klasyczna. Policjantka zdobyła się na gest, który nagłośnił Filip Chajzer.

Warszawiak zrobił zdjęcia bezdomnego z policją. Historia wzruszyła ChajzeraŹródło: Facebook.com, fot: Michał Nobis
dw53wm1

Fotografie Michała szybko obiegły media społecznościowe – pokazują patrol policji rozmawiający z bezdomnym. Można pomyśleć, że zaraz wlepi mu mandat albo wciągnie do furgonetki. Tymczasem, nie dzieje się ani jedno ani drugie. "Policjantka (…) podaje mężczyźnie foliową torebkę z bananem, pomidorami i kanapką w środku" – czytamy. Michał przyznaje, że "jest w ciężkim szoku", dlatego podchodzi do obdarowanego i jeszcze dopytuje. Odpowiedź wbija go w ziemię.

Jak się okazało, funkcjonariuszka stołecznej policji doskonale zna bezdomnego ze zdjęcia. Ten przyznał, że regularnie pomaga jemu i innym w podobnej, trudnej sytuacji. Internauci nie kryją zachwytu, post Michała publikuje u siebie Filip Chajzer. "Scena robi niesamowite wrażenie. Polska Policja, proszę doceńcie ten mały/WIELKI gest. Ta Pani robi lepszą robotę niż wszyscy rzecznicy świata. Zawsze trzeba być człowiekiem" – komentuje dziennikarz.

Zobacz także: Czym jest wykluczenie społeczne i jak mu przeciwdziałać?

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

dw53wm1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw53wm1
Więcej tematów