Zwycięstwo i awans Polonii Warszawa!

W pierwszym spotkaniu obu drużyn, które w sobotę rozegrano w Wałbrzychu, padł wynik 1:1.

d2ksijp
d2ksijp

W rozegranym na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej w Warszawie rewanżowym spotkaniu barażowym o miejsce w II lidze, Polonia Warszawa pokonała Górnika Wałbrzych 1:0. Tym samym zespół ze stolicy wywalczył awans.

W pierwszym spotkaniu obu drużyn, które w sobotę rozegrano w Wałbrzychu, padł wynik 1:1. Rezultat ten w nieco lepszej sytuacji stawiał Polonię Warszawa, lecz przed rewanżowym starciem trudno było wskazać faworyta tej konfrontacji.

Już w 12. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkował Mariusz Marczak, a piłka trafiła do Daniela Chorosia. Ten wykorzystał złe ustawienie obrońców Górnika i precyzyjnym strzałem pokonał Kamila Jarosińskiego. Po strzeleniu bramki warszawianie kontrolowali sytuację, a goście robili wszystko, by jak najszybciej doprowadzić do wyrównania.

Jednak to Polonia była groźniejsza. W 23. minucie nieznacznie spudłował Krystian Pieczara, a blisko pokonania golkipera rywali był również Piotr Kosiorowski. Wałbrzyszanie nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce gospodarzy i do przerwy wynik nie uległ zmianie.

d2ksijp

Po przerwie wałbrzyszanie rzucili się do odrabiania strat, ale nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie Mateusza Tobjasza. Bramkarz Polonii obronił uderzenia Marcina Orłowskiego i Grzegorza Michalaka. Po kilku minutach gra się uspokoiła, warszawianie kontrolowali przebieg spotkania, ale musieli uważać na coraz odważniejsze próby przeciwników. Zwycięstwo dało drużynie ze stolicy awans do II ligi.

Polonia Warszawa - Górnik Wałbrzych 1:0 (1:0)
1:0 - Daniel Choroś 12'