Trwa ładowanie...

Znowu zamykają stację Metro Świętokrzyska

Tym razem na trzy weekendy.

Znowu zamykają stację Metro Świętokrzyska
d4dzj90
d4dzj90

Metro, tak jak przed świętami, będzie kursowało od strony Młocin tylko do stacji Ratusz Arsenał, a od strony Kabat do stacji Centrum. Zastępcze autobusy Z-1 będą dowoziły pasażerów od stacji Marymont do Politechniki.Linia będzie ona kursowała na trasie: Metro Marymont – Słowackiego – pl. Wilsona – Mickiewicza – Andersa – pl. Bankowy – Marszałkowska – pl. Konstytucji – Waryńskiego – Metro Politechnika. Autobusy będą jeździły co 6 minut.

Te zmiany będą obowiązywały od piątku 13 kwietnia od godziny 22:00 do niedzieli do końca kursowania metra. Sytuacja powtórzy się w dwa kolejne weekendy: 20-22 kwietnia oraz 27-29 kwietnia.

Między Kabatami a Centrum pociągi będą jeździły zgodnie z rozkładem weekendowym. Między Ratuszem Arsenałem a Młocinami - co 7,5 minut. Na obu tych odcinkach zachowane zostaną kursy nocne.

Powodem zamknięcia stacji Metro Świętokrzyska są prace przy budowie centralnego odcinka II linii metra Chodzi dokłądnie o budowę podziemnego łącznika miedzy dwiema liniami na stacji Świętokrzyska.

Jeżeli chodzi o przejazd łączony, ale wykonywany na tej konkretnie trasie - metro i autobus Z-1 lub metro i tramwaj – bilet jednorazowy skasowany w jednym z tych środków transportu zachowa ważność w drugim.

d4dzj90
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dzj90
Więcej tematów