Trwa ładowanie...

Znamy termin remontu linii obwodowej. Od marca duże utrudnienia na Woli

Oprócz budowy metra, mieszkańcy muszą się przygotować na remont linii kolejowej i zamknięcia kolejnych ulic.

Znamy termin remontu linii obwodowej. Od marca duże utrudnienia na Woli
d10jblu
d10jblu

*Mieszkańcy Woli muszą przygotować się na kolejne spore utrudnienia. Już w marcu ma ruszyć remont linii obwodowej PKP. Całkowicie wstrzymany zostanie ruch pociągów na odcinku od Warszawy Gdańskiej do Warszawy Zachodniej. *

Budowa II linii metra już wkrótce nie będzie jedynym problemem, który utrudnia ruch na wolskich ulicach. Już za kilkadziesiąt dni swoje prace rozpoczną kolejarze. Wszystko związane jest z przebudową linii kolejowej.

Część z arterii ma zostać tymczasowo zamknięta. Powodem jest przebudowa wiaduktów kolejowych, które znajdują się nad ulicami Kasprzaka, Wolską i Obozową.

d10jblu

*Czy Wolę czeka paraliż? *
– Prace przy modernizacji linii obwodowej planujemy rozpocząć w marcu tego roku i zakończyć po dwunastu miesiącach. Przed rozpoczęciem robót, wspólnie z miastem skonsultujemy i ułożymy dokładny harmonogram przy przebudowie wiaduktów kolejowych nad ulicami Obozową, Kasprzaka i Wolską, tak aby prace możliwie nie nakładały się na siebie - informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK w rozmowie z portalem iWola.pl.

Kolejarze zapewniają, że postarają się zminimalizować utrudnienia. - Najważniejszym założeniem przy skoordynowaniu robót będzie zapewnienie dobrej komunikacji mieszkańcom i ograniczenia zmian w organizacji ruchu. Najcięższe prace rozbiórkowe wiaduktów planujemy wykonać w trakcie wybranych weekendów przy zmienionej organizacji ruchu - zapewnia Jakubowski.

Powstaną nowe stacje

Remont linii obwodowej ma potrwać 12 miesięcy. W tym czasie ruch na odcinku Warszawa Gdańska - Warszawa Zachodnia będzie całkowicie wstrzymany. W ramach modernizacji przebudowane zostanie torowisko, zmodernizowane zostaną też 3 przystanki: Warszawa Koło, Warszawa Kasprzaka i Warszawa Zachodnia (peron 8). Powstaną też dwie dodatkowe stacje: Warszawa Obozowa i Warszawa Powązkowska. Perony mają być wyposażone w nowe ławki, windy i oświetlenie, a także monitoring.

Efekty prac będą szczególnie ważne, gdy rozpocznie się modernizacja warszawskiej linii średnicowej. Wówczas część pociągów zostanie skierowana na linię obwodową, a stacja Warszawa Gdańska przyjmie więcej pociągów i będzie dogodnym węzłem przesiadkowym.

d10jblu

Źródło: iWola.pl/Radio Kolor/PKP PLK/Wawalove.pl

d10jblu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10jblu
Więcej tematów