Trwa ładowanie...

Zmiany w Miasto Jest Nasze. Jest oświadczenie

"Szanujemy Twoją decyzję, kontynuujemy Twoje dzieło i idziemy dalej ręka w rękę"

Zmiany w Miasto Jest Nasze. Jest oświadczenie
de3lhwt
de3lhwt

"Nie ustajemy w walce o lepsze, bardziej przyjazne ludziom miasto, dostosowane do potrzeb jego mieszkańców, a nie pod dyktando interesów handlarzy roszczeń i deweloperów. Chcemy wzmocnić nasze działania w dzielnicach, mając na uwadze zbliżające się wybory samorządowe w 2018 roku" - pisze Zarząd stowarzyszenia Miasto Jest Nasze w specjalnym oświadczeniu, wydanym po rezygnacji dotychczasowego przewodniczącego Jana Śpiewaka ze stanowiska.

Jak informowaliśmy w sobotę , Śpiewak zrezgnował z dotychczas pełnionej funkcji i zapowiedział, że nie będzie kandydował w przyszłych wyborach na to stanowisko. W rozmowie z WawaLove.pl wyjaśniał: - W ciągu ostatnich miesięcy trwał spór wewnątrz stowarzyszenia, nie chciałem go przenosić na poziom Zarządu. Dodał też, że w konflikcie chodziło m.in. o metody zarządzania organizacją, czy statut organizacji. - Jesteśmy stowarzyszeniem, które w ostatnim czasie bardzo się rozrosło. Chciałem, by wzmocniona została egzekutywa. Inni uważają inaczej. Trudno, niech się sprawdzą w nowej roli - mówił.

Dziś Zarząd stowarzyszenia opublikował oświadczenie. Czytamy w nim m.in., że nowi członkowie Zarządu i ciał statutowych, to osoby "które od dawna działają w MJN i w ruchach miejskich i otrzymały od członków mandat do rozwijania naszej organizacji".

de3lhwt

"Po pierwsze, zmiany personalne w ciałach statutowych nie wpływają na nasze oddanie walce o sprawy mieszkańców Warszawy, nasze wspólne sprawy" - informuje nowy Zarząd. I dodaje, że "jednocześnie podtrzymujemy nasze żądania wyjaśnienia nieprawidłowości przy procesie reprywatyzacyjnym i osądzenia winnych zaniedbań lub celowych nadużyć".

Odnosząc się do decyzji Jana Śpiewaka ws. rezygnacji z ubiegania się o stanowisko przewodniczącego, MJN dziękuje mu za dotychczasowa działalność: "Janek, bardzo dziękujemy Ci za wszystko co zrobiłeś, za tytaniczny wysiłek, dzięki któremu nie tylko jesteśmy w stanie piętnować patologie , ale też odwracać ich skutki i ratować tkankę miejską. Szanujemy Twoją decyzję, kontynuujemy Twoje dzieło i idziemy dalej ręka w rękę. Jednocześnie jesteśmy przekonani, że jako członek Miasto Jest Nasze i radny dzielnicy Śródmieście Janek będzie dalej dawał z siebie to, co ma najlepszego, i działał razem z nami dla Warszawy" - czytamy w oświadczeniu.

de3lhwt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de3lhwt
Więcej tematów