Trwa ładowanie...

Zmiany na pl. Wilsona " Łatwiej będzie przejechać"

Dzięki przebudowie powiększony będzie także tzw. azyl dla pieszych

Zmiany na pl. Wilsona " Łatwiej będzie przejechać"
d2nbuze
d2nbuze

Wprowadzenie priorytetu dla tramwajów, ułatwienie przejazdu dla samochodów i więcej przestrzeni dla pieszych - takie mają być efekty obecnych prac w rejonie pl. Wilsona. Stołeczny ZDM zapowiada, że mogą się one zakończyć do końca 2015 roku.

Zarząd Dróg Miejskich informuje, że celem prac na pl. Wilsona jest uporządkowanie ruchu w tym miejscu. Zgodnie z polityką miasta faworyzującą komunikację miejską, na Żoliborzu priorytet będzie miał ruch tramwajów.

Przebudowa pl. Wilsona oznaczać będzie także zmiany dla kierowców. Do tej pory na ul. Krasińskiego na wjeździe na pl. Wilsona (od strony ul. Popiełuszki) kierowcy mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu, po zakończeniu prac będą w tym miejscu dwa pasy.

Natomiast zjeżdżając z pl. Wilsona na ul. Krasińskiego w kierunku Wisłostrady kierowcy będą mieć do dyspozycji jeden pas do skrętu w prawo, jeden pas zarówno do skrętu w prawo i jazdy dookoła placu oraz trzeci pas, którym będzie można objechać pl. Wilsona.

Rzeczniczka ZDM Karolina Gałecka przekonywała w rozmowie z PAP, że wprowadzane zmiany nie utrudnią życia kierowcom lecz przeciwnie spowodują, że organizacja ruchu dla pl. Wilsona będzie bardziej uporządkowana i czytelna dla kierowców.

d2nbuze

Dzięki przebudowie powiększony będzie także tzw. azyl dla pieszych, czyli wysepka na ul. Krasińskiego (od strony ul. Popiełuszki) przed pl. Wilsona. Ma to poprawić przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych przechodzących z jednej strony ulicy na drugą.

Oprócz tego zlikwidowana będzie nieużywana zatoka autobusowa przy wejściu do parku Żeromskiego. ZDM zapowiada, że postara się zakończyć prace na Żoliborza jeszcze w tym roku.

d2nbuze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nbuze
Więcej tematów