Trwa ładowanie...

Złapano 16-letniego podpalacza!

Straty oceniono na 340 tys. złotych!

Złapano 16-letniego podpalacza!
d2zg1ps
d2zg1ps

16-letniego mieszkańca Marek podejrzewanego o liczne podpalenia pojazdów i budynków oraz włamania i kradzieże zatrzymał asp. szt. Tomasz Sitek, na co dzień oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

W ostatnią sobotę, kilka minut przed 3.00 rano, policjant udał się na ulicę Dużą w Markach, gdzie płonął budynek jednorodzinny. Tuż przed godz. 5.00 na posesji palącego się budynku zobaczył ukrywającego się za krzakami osobnika. Ruszył w jego kierunku wołając, by ten się zatrzymał. Młody mężczyzna nie zareagował na jego słowa i próbował opuścić posesję. Nie udało mu się m.in. ze względu na jego stan. Był pijany.

Funkcjonariusz zatrzymał mężczyznę. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec sąsiedniej ulicy. Natychmiast został przewieziony do jednostki Policji. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,8 promila alkoholu we krwi! Po chwili trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Zebrany przez policjantów z Komisariatu w Markach materiał pozwolił na przedstawienie 16-latkowi łącznie 6 zarzutów popełnienia przestępstw, w tym 2 kradzieży z włamaniem, 2 uszkodzenia mienia – podpalenia pojazdów i 2 uszkodzenia mienia podpalenia budynku. Straty wyceniono na 340 tys. złotych!

d2zg1ps

Teraz o jego losie zadecyduje teraz sąd rodzinny w Wołominie.

d2zg1ps
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zg1ps
Więcej tematów