Trwa ładowanie...

Zebry przy Centralnym już namalowane. Zyskają piesi i rowerzyści

Niebawem cała przebudowa zostanie ukończona. Skrzyżowanie w dalszym ciągu będzie można przekroczyć również pod ziemią.

Zebry przy Centralnym już namalowane. Zyskają piesi i rowerzyści
drc60gq
drc60gq

Kończy się budowa przejść dla pieszych na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i Emilii Plater. Wykonawca namalował już na jezdniach pierwsze przejścia dla pieszych.

Przebudowa skrzyżowania rozpoczęła się kilka tygodni temu. Zgodnie z zapowiedzią Zarządu Dróg Miejskich na miejscu mają powstać wygodne przejścia, a także przejazdy dla rowerzystów. Dzięki temu piesi i cykliści nie będą zmuszeni do korzystania z niewygodnych przejść podziemnych.

Obecnie prace zmierzają ku końcowi. Część skrzyżowania wciąż jest nieukończona, jednak zakończyły się już pierwsze prace brukarskie. Wykonawca musiał usunąć fragmenty chodników i jezdni, aby ułożyć kable konieczne do podłączenia sygnalizatorów.

Udało się również namalować tzw. zebry na jezdniach Emilii Plater i Al. Jerozolimskich. Wciąż są one niedostępne dla pieszych i zagrodzone barierkami, jednak taki stan nie potrwa już długo. Wkrótce będą one otwarte.

Zmieni się też organizacja ruchu dla kierowców. Pojawią się tzw. wyspy kanalizujące, do tego zniknie fragment jednego z pasów Al. Jerozolimskich. Zastąpi go chodnik, który będzie prowadził od przejścia do przystanku tramwajowego. Więcej o przebudowie całego skrzyżowania pisaliśmy tutaj .

drc60gq

Źródło: ZDM/Wawalove

(Oprac: MO)

drc60gq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drc60gq
Więcej tematów