Trwa ładowanie...

Zamów jedzenie w lokalu, pomożesz dzieciom uchodźców. Akcję wspiera miasto

"Co możemy zrobić tu, by syryjskie dzieci mogły chodzić do szkoły tam? To proste – wystarczy jeść!"

Zamów jedzenie w lokalu, pomożesz dzieciom uchodźców. Akcję wspiera miasto
d770vdr
d770vdr

Warszawa wspiera uchodźców. Ruszyła kampania społeczna, której celem jest zebranie pieniędzy na edukację syryjkich dzieci w Libanie. Jak można pomóc? Zamawiając specjalne danie.

"JAdanie wspieranie" to kampania społeczna, której celem jest zebranie środków na wsparcie edukacji dzieci syryjskich uchodźców, które przebywają w Libanie. - Co możemy zrobić tu, by syryjskie dzieci mogły chodzić do szkoły tam? To proste – wystarczy jeść! - przekonują organizatorzy.

By pomóc, wystarczy zamówić jedno danie współtworzone przez laureatkę programu MasterChef Junior Julię Cymbaluk. – Udział w akcji to proste połączenie "przyjemnego z pożytecznym". Zamawiając w wybranej restauracji specjalne danie – Bulgurki Julki – można nie tylko spróbować bliskowschodnich smaków, ale przede wszystkim pomóc młodym Syryjczykom w powrocie do normalności, którą utracili przez wojnę – mówi Wojciech Wilk, prezes PCPM.

Całkowity dochód ze sprzedaży tego dania zostanie przekazany na rozwój edukacji syryjskich dzieci, tj. do Centrum Edukacyjnego w miejscowości Bire w Libanie.

– Środki zebrane podczas akcji – czy to poprzez zakup dania, czy bezpośrednie przelewy na konto fundacji – pozwolą nam kontynuować prowadzone zajęcia lekcyjne i kursy zawodowe, a także umożliwią powiększenie budynku szkolnego i dostosowanie go pod kątem sanitarnym, tak, by jeszcze większa liczba dzieci mogła korzystać z Centrum. Zebrane środki zostaną przeznaczone również na wyposażenie dydaktyczne klas i biblioteki, a także na zakup podręczników, zeszytów czy długopisów dla podopiecznych placówki – wymienia Wilk.

d770vdr

Miasto wpsiera akcję

Akcja "JAdanie wspieranie" jest kolejną inicjatywą Urzędu m.st. Warszawy na rzecz syryjskich uchodźców. W maju br. w ramach kampanii Warszawa dla Aleppo odbył się koncert charytatywny w Teatrze Dramatycznym, z którego dochód został przeznaczony m.in. właśnie na działalność Centrum Edukacyjnego w Bire, w północnym Libanie.

W kampanii biorą udział takie restauracje jak Der Elefant przy pl. Bankowym 1, Bazyliszek przy rynku Starego Miasta 1/3, czy U Szwejka przy pl. Konstytucji 1. Więcej informacji wraz z listą restauracji biorących udział w akcji, dostępnych jest na stronie: http://jadaniewspieranie.pl. "JAdanie wspieranie" będzie trwac do 6 grudnia 2017 roku.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Policyjny śmigłowiec uratował 71-latkę. Ugrzęzła w bagnie

d770vdr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d770vdr
Więcej tematów