Trwa ładowanie...

Zamknięta ulica, otwarta Ząbkowska. Startuje druga edycja praskiego festiwalu

Na weekend Ząbkowska zostanie zamknięta dla ruchu drogowego - ulica zmieni się w miejsce spotkań mieszkańców.

Zamknięta ulica, otwarta Ząbkowska. Startuje druga edycja praskiego festiwalu
dse90i1
dse90i1

16 i 17 lipca odbędzie się druga edycja festiwalu Otwarta Ząbkowska. W weekend praska ulica zmieni się w miejsce spotkań mieszkańców. Uczestnicy festiwalu znajdą na Ząbkowskiej kino, teatr, pracownie, klub poetycki oraz miejsce zabawy dla wszystkich.

Wydarzenie jest realizowane w ramach miejskiego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji we współpracy z praskimi animatorami, artystami, klubami i organizacjami pozarządowymi oraz Teatrem Powszechnym i Centrum Praskim Koneser.

W lipcowy weekend Ząbkowska zostanie zamknięta dla ruchu drogowego - ulica stanie się deptakiem i sceną, na których odbędą się liczne warsztaty artystyczne oraz kulinarne dla dzieci i dorosłych, plener miejski, koncerty (m.in. Fonetyka, Skadyktator, Loopus Duo), wystawa w Barze Ząbkowskim, debaty, spektakle, muzyczny spacer. Uczestnicy festiwalu będą mogli się zaopatrzyć w książki i winyle, przedmioty rzemiosła artystycznego oraz dzieła młodych artystów na okolicznych kiermaszach.

Program rewitalizacji ma na celu wspomóc rozwój praskiej strony Warszawy poprzez inwestycje w nowe budynki, dalszą poprawę stanu historycznych kamienic, wspomaganie rozwoju turystyki, kultury, sportu i gospodarki oraz integrację i wsparcie mieszkańców.

dse90i1

Działania są skupione w trzech dzielnicach: Praga-Północ, Praga-Południe, Targówek. Program rewitalizacji obejmuje sześć obszarów: Nową i Starą Pragę, Szmulowiznę, Kamionek, Targówek Mieszkaniowy i Fabryczny. Warszawa przeznaczy na ten cel 1,4 mld zł.

Autorem klipu promocyjnego "Otwarta Ząbkowska" jest Krzysztof Q Kudelski, muzykę napisał Kwartyrnik.

dse90i1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dse90i1
Więcej tematów