Trwa ładowanie...

Zamiast warzyw - nielegalne papierosy o wartości 11 mln złotych. Akcja CBŚ

CBŚ zlikwidowało największy w Polsce magazyn przerzutowy [WIDEO]

Zamiast warzyw - nielegalne papierosy o wartości 11 mln złotych. Akcja CBŚ
d15vtwd
d15vtwd

Policjanci CBŚP ujawnili przemyt papierosów i tytoniu do fajki wodnej na niesłychaną dotąd skalę. Tylko na terenie Warszawy ujawnionych zostało 17 milionów nielegalnych papierosów oraz 5,4 tony nielegalnego tytoniu do fajki wodnej. - Wartość strat Skarbu Państwa z tytułu nie zapłaconych podatków oszacowana została na 21,5 milionów złotych. W Warszawie zatrzymanych zostało do tej sprawy trzech mężczyzn - informuje Komenda Główna Policji .

Niedawno opisywaliśmy zlikwidowaną przez funkcjonariuszy warszawskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Izby Celnej, mieszczącą się na Włochach nielegalną wytwórnię krajanki tytoniowej. Policjanci zabezpieczyli wówczas 57 ton tytoniu.

Niedawno funkcjonariusze CBŚP ustalili, że na czarnym rynku pojawiły się duże ilości nieznanych dotąd producentów papierosów w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Z informacji uzyskanych przez policjantów wynikało, że papierosy są nielegalnie produkowane na Słowacji i stamtąd przewożone do - jak się okazało - największego ujawnionego w Polsce magazynu przerzutowego. W Warszawie w zajmowanych przez przestępców hangarach zarejestrowana była firma, która miała handlować warzywami. Podczas akcji funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 36 - 60 lat.

d15vtwd

Sprawcy przepakowywali papierosy w opakowania towarów budowlanych i przygotowywali je do dalszego przemytu w mniejszych partiach na teren Europy Zachodniej. Wartość rynkowa ujawnionych papierosów to aż 11 mln złotych. W trakcie przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili także nielegalny tytoń do fajki wodnej - ponad 5,4 ton o rynkowej wartości ponad 3 milionów złotych. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych podatków akcyzowych oszacowane zostały na kwotę aż 21,5 milionów złotych.

Zobaczcie film z akcji CBŚP!

Przeczytajcie też: Libijscy dyplomaci liderami w łamaniu przepisów drogowych

d15vtwd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15vtwd
Więcej tematów