Trwa ładowanie...

Zakaz jazdy rowerem na Polu Mokotowskim zdjęty!

Alejka zostanie poszerzona do 3 metrów

Zakaz jazdy rowerem na Polu Mokotowskim zdjęty!
d4c2w3k
d4c2w3k

Absurdalna historia na Polu Mokotowskim wreszcie znalazła swój szczęśliwy koniec. Pewien rowerzysta zauważył, że jeden z odcinków chodnika przy rondzie Jazdy Polskiej jest zbyt wąski, by mógł służyć zarówno pieszym jak i rowerzystom. Poprosił o wybudowanie 50 metrów ścieżki rowerowej. W odpowiedzi urzędnicy... ustawili tam znak zakazu jazdy na rowerze w ogóle.

Absurd całej sytuacji był tym większy, że to tędy prowadzi droga do głównej alei na Polu Mokotowskim, a ścieżka wchodzi w skład jednego z najważniejszych ciągów pieszo-rowerowych w Warszawie. Stacje Veturilo znajdujące się nieopodal należą do najpopularniejszych w Warszawie. Na szczęście, sprawa zakończyła się dla rowerzystów szczęśliwie.

Uff... Zakaz na Polu Mokotowskim zdjęty. A w najbliższych miesiącach alejka na zdjęciu zostanie poszerzona do min. 3 metrów. I za takie rozwiązanie sprawy dziękuję ZOM- mówi Łukasz Puchalski, pełnomocnik prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej. Zapowiada on także światła dla rowerów przy rondzie Jazdy Polskiej, przejazdy rowerowe powstaną jesienią razem z drogą dla rowerów wzdłuż całej ul.Waryńskiego.

d4c2w3k
d4c2w3k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c2w3k
Więcej tematów