Trwa ładowanie...

Zaatakował nożem w metrze!

Pracownik Służby Ochrony Metra chciał pomóc śpiącemu. Nie spodziewał się ataku

Zaatakował nożem w metrze!
dmyxdal
dmyxdal

Około 23:00 na stację Młociny wjechał pociąg. Wartownik Służby Ochrony Metra tak ja co dzień, przeszedł się po wszystkich wagonach, aby sprawdzić czy w pociągu nie znajdują się pasażerowie. W jednym z wagonów zauważył śpiącego mężczyznę. Wartownik wyprowadził Marka W. z pociągu i pozostawił na ławce przy stacji. Nic nie zapowiadało, że 21-latek stanie się nagle agresywny.

W pewnym momencie Marek W. wyjął z kieszeni nóż i zamachnął się nim w kierunku wartownika. Na szczęście pokrzywdzonemu udało się uniknąć ciosu. Pracownik Służby Ochrony Metra nie stracił zimnej krwi i natychmiast zaalarmował dyżurnego stacji. Ten wezwał policję .
Mundurowi z Bielan na miejscu byli błyskawicznie. 21-latek został zatrzymany w pobliżu stacji metra. Marek W. został przewieziony do bielańskiej komendy. We krwi miał ponad 1,5 promila.

Prokurator przedstawił mu zarzuty za czynną napaść. W międzyczasie okazało się, że mężczyzna ma jeszcze do odbycia karę 2,5 roku pozbawienia wolności za rozbój. Teraz sąd zastosował wobec Marka W. tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Za przestępstwo czynnej napaści na wartownika Służby Ochrony Metra grozi mu karta do 10 lat pozbawienia wolności.

dmyxdal
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmyxdal
Więcej tematów