RegionalneWarszawaZa darmo: zakamarki Starej Pragi [SPACER]

Za darmo: zakamarki Starej Pragi [SPACER]

Poznaj Starą Pragę z przewodnikiem

Za darmo: zakamarki Starej Pragi [SPACER]

28.02.2015 18:39

W najbliższą niedzielę, 1 marca Rafał Dąbrowiecki, przewodnik i entuzjasta Warszawy, zaprasza na kolejny spacer z cyklu Butem po Wawie. Tym razem uczestnicy wycieczki będą mieli okazję poznać Starą Pragę. To dzielnica, która rozwojowego kopa dostała po wybudowaniu mostu Aleksandrowskiego, czyli słynnego Kierbedzia.

- Podczas niedzielnego spaceru pokręcimy się po najstarszej części warszawskiej Pragi . Dowiecie się jak to wszystko się zaczęło na prawym brzegu. Poszukamy również zapomnianych już reliktów starej Warszawy. Z pewnością będzie ciekawie – mówi Wawalove.pl Rafał Dąbrowiecki.

Wycieczka zacznie się od Placu Weteranów 1863 r. W czasie spaceru dowiecie się m.in.:

- dlaczego najbezpieczniej jest robić zdjęcia z poziomu gruntu,

- kto nazywany jest Kraszewskim architektury i dlaczego,

- czy mieszkańcy Pragi też mają swojego Kilińskiego,

- jaką ciekawą pamiątkę pozostawili po sobie Niemcy,

- jak wygląda praski Manhattan,

- jakie panny dostały ulicę koło szpitala,

- czy mieszkańcy prawobrzeżnej Warszawy też mają swojego Lindleya,

- jak fatalne mogą być skutki nieudanego rebrandingu,

- która kamienica ma schody wytarte od ślubnych laczków,

- jak miejsce modlitwy zamieniono na plac zabaw,

- ile kina Praha jest w kinie Praha,

- który Stefan Okrzeja dostał ulicę i dlaczego właśnie ten?

To tylko część atrakcji, jakie czekają uczestników na trasie spaceru. Spacer rozpocznie się w niedzielę 1 marca o godz. 12:00 przy pomniku ks. Skorupki pod kościołem św. Floriana. Spacer nie powinien potrwać dłużej niż dwie godziny. Wycieczka jest darmowa, jeśli jednak ktoś postanowi zostawić napiwek, przewodnik z pewnością się nie obrazi.

Po Starej Pradze oprowadzi Rafał Dąbrowiecki, przewodnik i miłośnik Warszawy, który o sobie i swojej pasji tak pisze na internetowym blogu: „Niemal każdy ocalały z pożogi wojennej mur, słup czy fragment bruku jest w stanie opowiedzieć zajmującą historię. Skrywa w sobie zagadkę, której rozwiązanie jest źródłem ogromnej satysfakcji. Nie ma też nic przyjemniejszego niż móc podzielić się tą tajemnicą z kimś innym”. Rafał Dąbrowiecki regularnie organizuje ciekawe spacery w miejsca, które zazwyczaj omijają wycieczki. Z kolei te bardziej oblegane przez turystów, stara się pokazać z nieco innej perspektywy.

Obraz
Zobacz także
Komentarze (0)