5 kwietnia (piątek) o 19:00 Kino ADA zaprasza na pokaz filmów "Z archiwum Łódzkiej Filmówki", wstęp wolny. Pokaz odbędzie się dzięki uprzejmości PWSFTviT w ramach cyklu "Kino Konesera". W tym cyklu zaprezentujemy filmy, które można zobaczyć tylko w wybranych kinach - mówią organizatorzy - Szukając perełek i ciekawostek zapuszczamy się w rejony nieobjęte regularną dystrybucją kinową. W repertuarze znajdą się filmy debiutantów i studentów, stare kino, animacje dla dorosłych, etiudy i dokumenty.
Kino Studyjne ADA działa w stylowym przedwojennym budynku w warszawskich Włochach. Kino w warszawskich Włochach było „od zawsze”. Nazwę wzięło od kultowego filmu „Ada, to nie wypada”. Po długiej przerwie ADA wznowiła działalność w lutym 2010 roku w ramach Artystycznego Domu Animacji, filii Domu Kultury „Włochy”. Kino mieści się przy ul. ks. Chrościckiego 14.
SAKRAMENT
REŻ. MACIEJ TWARDOWSKI
PWSFTviT 2010
Dziecko otoczone harmidrem rodzinnego świętowania. Sakrament to wkroczenie w nowy etap rozwoju duchowego. Czy obecnie idea sakramentu jest aktualna? Czy sytuacje wykreowane przez dorosłych są dla dziecka niezrozumiałe i budzą lęk?
20XX
REŻ. PAWEŁ MAJ
PWSFTviT 2011
Młody mężczyzna błąka się po ruinach zdewastowanego świata. Trafia na rodzinę ocalonych i odkrywa, że tam, gdzie nic już nie pozostało, nie ma się też czym dzielić.
KOLUSZKI LUES
REŻ. BARTOSZ WARWAS
PWSFTviT 2009
Daleko, daleko stąd, w małej mieścinie skrytej za wielkim lasem uwięziony jest Warkocz. Wyzwolić może go tylko Wielka Miłość. Warkocz cierpliwie czeka na jej przyjście, czesząc swoją długą brodę, w której ukryta jest cała jego moc...
ZUPEŁNIE INNA HISTORIA
REŻ. PAWEŁ DĘBSKI
PWSFTviT 2008
Bohaterem filmu jest nóż. Ciąg niefortunnych zdarzeń sprawia, że kończy karierę noża kuchennego. To wydarzenie prowokuje go do opowieści, kim jest i dlaczego został wyrzucony z kuchni.
URZĄD
REŻ. KRZYSZTOF KIEŚLOWSKI
PWSFTviT 1966
Film stanowi interesującą próbę wyjścia poza obowiązujący schemat. Nakręcony ukrytą kamerą przy okienku Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jest celną satyrą na biurokrację i urzędniczą bezduszność. Obraz i oryginalny dźwięk pełnią równorzędną funkcję dramaturgiczną.
EPIZOD
REŻ. MAGNUS ARNESEN
PWSFTviT 2009
Robert, 45-letni były pracownik poczty, mieszka ze swoją chorą matką. Chcąc spełnić jej ostatnią wolę, wyrusza na desperackie poszukiwania dziewczyny... lub kogoś, kto będzie ją udawał.
TELEFON!
REŻ. RITA VERNIERS
PWSFTviT 2009
Szukający inspiracji artysta udaje się w etylową podróż, jednak tam zamiast metafizycznych doznań znajduje zwykłych ludzi i ich codzienne życie. Impresja na temat drobnych elementów codzienności ściągających człowieka do przyziemnych spraw pomimo jego chęci oderwania się, marzenia, tworzenia.