Trwa ładowanie...

Za darmo: wystawa "19 snów Olbińskiego" na placu Europejskim [GALERIA]

Za darmo: wystawa "19 snów Olbińskiego" na placu Europejskim [GALERIA]
d8ldzk5
d8ldzk5

Już od 17 września w pasażu wystawienniczym Art Walk na placu Europejskim pojawi się wystawa "19 snów Olbińskiego". Niezwykłe zestawienie 19 prac, światowej sławy polskiego artysty Rafała Olbińskiego, przedstawiających krajobrazy z pogranicza jawy i snu, będzie można oglądać w Art Walk do 20 listopada. Wystawa jest bezpłatna i otwarta dla wszystkich.

Rafał Olbiński, który jest również autorem ogromnego muralu „Kocham Warszawę” na placu Europejskim, za swoje prace otrzymał już ponad 150 nagród, w tym złote i srebrne medale przyznawane przez Klub Dyrektorów Artystycznych w Nowym Jorku oraz złote i srebrne medale od Towarzystwa Ilustratorów w Nowym Jorku i Los Angeles.

W swojej wystawie w Art Walk zatytułowanej „19 snów Olbińskiego” zaprezentuje prace, które stworzył w ostatnich dwudziestu latach. Wszystkie obrazy łączy wspólny mianownik – pochodzą z pogranicza jawy i snu. Poprzez złożone, paradoksalne zestawienia, wypełnione wizjami czasem prawdziwych, a czasem odrealnionych obiektów, postaci, roślin czy przestrzeni wywołują odczucie dwuznaczności – iluzoryczne i niejednoznaczne w odbiorze. Kolor niebieski dominujący w niemal każdym zestawieniu przywołuje na myśl nieskończoność i pozytywną energię pochodzącą ze snów oraz rozprasza negatywne odczucia i myśli.

"Okno" na sztukę

Wystawa "19 snów Olbińskiego" zainstalowana będzie w pasażu sztuki Art Walk na placu Europejskim. Prace można będzie podziwiać w "oknach" Art Walk całą dobę, w otoczeniu drzew, instalacji wodnych, kolorowych fontann i ogromnych murali.

Galeria Art Walk jest w pełni zintegrowana z otaczającą przestrzenią publiczną na placu Europejskim. Została stworzona zgodnie z koncepcją wpisania sztuki w codzienne życie miasta i stała się szczególnym miejscem kontaktu między artystami a widzami: umożliwia upowszechnianie prac w ciekawej formule, a publiczności daje szansę na obcowanie ze sztuką poza zamkniętymi przestrzeniami galerii czy muzeów.

Pasaż ma łącznie 57 metrów długości i składa się z 20 segmentów, każdy z specjalnie zaprojektowanym "oknem" na wewnętrzną galerię. Konstrukcja dostosowana jest do całorocznego eksponowania obrazów, rzeźb i instalacji artystycznych.

d8ldzk5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8ldzk5
Więcej tematów