Trwa ładowanie...

Za darmo: Wolskie Impresje Muzyczne

Przeniesiemy się m.in. na Bałkany, posłuchamy folkloru miejskiego, piosenek z lat 20-tych i 30-tych XX wieku i przebojów muzyki klasycznej

Za darmo: Wolskie Impresje Muzyczne
ddjuj6s
ddjuj6s

„Wolskie Impresje Artystyczne“ to cykl 6 imprez - koncertów, które odbędą się na terenie Parku Moczydło w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy. W trakcie imprez, które odbywać się będą w zaaranżowanym „mini amfiteatrze“ (trawnik w pobliżu stawu przy alei Narcyzy Żmichowskiej) będzie można posłuchać różnorodnej muzyki. Dzięki zaproszonym artystom przeniesiemy się m.in. na Bałkany, posłuchamy folkloru miejskiego, piosenek z lat 20-tych i 30-tych XX wieku i przebojów muzyki klasycznej. Odbędziemy również żeglarską podróż dookoła świata.

Organizatorzy zachęcają, aby rodziny przychodziły na imprezę z własnym kocem, rozkładanymi krzesłami oraz koszykiem z przekąskami. W trakcie koncertu będzie możliwość „przekazania“ dzieci w wieku od 3 do 10 lat pod opiekę profesjonalnych opiekunów - animatorów, którzy zainteresują ich zabawami ruchowymi, grami sprawnościowymi, zadaniami plastycznymi nawiązującymi do wykonywanej muzyki (np. budową prostych instrumentów muzycznych, quizów wiedzy oraz kącikiem plastycznym do rysowania i torami przeszkód).

W razie złych warunków atmosferycznych impreza odbędzie się pod przygotowanymi namiotami.

6 lipca (sobota) - Zespół Varsovia Brass Quintet

Z powodzeniem łączą działalność na gruncie muzyki klasycznej i rozrywkowej. Usłyszymy utwory od J.S. Bacha po D. Ellingtona.

ddjuj6s

13 lipca (sobota) - Zespół Sarakina

Polsko-bułgarsko-czeska grupa muzyczna łącząca muzykę bałkańską z folkiem, jazzem i world music.

20 lipca (sobota) - Zespół Zejman & Garkumpel

Przedsięwzięcie przygotowane jako wspólna zabawa publiczności z wykonawcami. Pretekstem do zabawy jest rejs żaglowcem po morzach i oceanach świata wyobraźni.

27 lipca (sobota) - Zespół Wiwat Trio

Zespół nawiązuje do tradycji zespołów wykonujących muzykę taneczną. W koncercie wykona "evergreeny" - przeboje od lat trzydziestych do sześćdziesiątych dwudziestego wieku.

ddjuj6s

3 sierpnia (sobota) - Zespół Kwartet Premiera

Na repertuar koncertu składa się muzyka francuska, włoska, jak i polskie utwory lat 20-tych i 30-tych należące dziś do kanonu muzyki retro.

10 sierpnia (sobota) - Zespół Kapsell

Muzycy wykonują repertuar określany mianem "folklor miejski". Przeniesiemy się zatem do czasów starej Warszawy, kiedy to na ulicach przedmiścia w kafejkach królowata muzyka taneczna i piosenki z charakterystyczną gwarą.

ddjuj6s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddjuj6s
Więcej tematów