Trwa ładowanie...

Za darmo: warszawskie akwarele Tytusa Brzozowskiego

Prace pasjonata stołecznych kamienic można oglądać tylko do 14 lutego. Polecamy!

Za darmo: warszawskie akwarele Tytusa Brzozowskiego
d1i47y2
d1i47y2

Brzozowski zestawia budynki z różnych miejsc i okresów, nostalgicznie wraca do najznakomitszych fragmentów przedwojennej Warszawy. W prezentowanych na wystawie pracach, przygotowywanych od stycznia 2011 do stycznia 2014, autor stara się odnaleźć miejski szum, szuka nawarstwień historii i warszawskich skojarzeń. - czytamy na stronach SARP.

Autor – pasjonat stołecznych kamienic – uwielbia łączyć na jednym arkuszu te istniejące z tymi znanymi tylko z czarnobiałych fotografii. Szuka piękna we wszystkich epokach, mieszając je w charakterystyczne dla polskich miast wielowątkowe układy. Chaos w architekturze i urbanistyce podkreśla przerysowanymi, surrealistycznymi elementami. Opowiada o zmartwieniach Warszawy, szuka miejskich symboli i tożsamości.

"Architektura jego prac jest strzelista i wielkomiejska, rozbawiona grą okien i grupami ludzi. Bardzo dużo uwagi poświęca życiu otaczającemu budynki, czyli temu, co stanowi miejski gwar i atmosferę. Wśród gier z perspektywą, mieszaniny warszawskich chwil i miejsc pojawiają się stałe elementy, jak chodzące domy czy czerwone tramwaje i słupy ogłoszeniowe – jako symbole ponadczasowej miejskości". - czytamy w informacji prasowej

d1i47y2

Tytus Brzozowski jest architektem i akwarelistą. To wielki pasjonat miasta, wielbiciel Warszawy, obserwator jej dynamiki i zmian. W jeego pracach znajdziemy nie tylko wielką miłość do naszego miasta. Jego akwarele to prawdziwy odpoczynek dla oka.
Polecamy!

Tytus Brzozowski – wystawa malarstwa
10-14 lutego
Oddział Warszawski SARP, ul. Foksal
WIĘCEJ na ten temat.

d1i47y2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1i47y2
Więcej tematów