Trwa ładowanie...

Za darmo: Warszawska Akademia Rowerowa

To nowa, niekomercyjna inicjatywa Warszawskiej Masy Krytycznej

Za darmo: Warszawska Akademia Rowerowa
d1wd3i6
d1wd3i6

Od kilku lat rower staje się coraz bardziej popularnym środkiem transportu. Jednocześnie z wraz ze wzrostem liczby rowerzystów przybywa tych, którzy mimo wiedzy teoretycznej i nierzadko doświadczania z jazdy samochodem boją się wyjechać rowerem na ulicę.

Wychodząc naprzeciw problemowi, Warszawska Masa Krytyczna postanowiła stworzyć Warszawską Akademie Rowerową.

Jeśli jeździsz chodnikiem i nie wyobrażasz sobie zjechania na jezdnię, nie jesteś pewien jak pokonać ruchliwe skrzyżowanie lub po prostu chcesz wsiąść na rower po latach i nie czujesz się pewnie - możesz wziąć udział w szkoleniu. Instruktorami są tu doświadczeni rowerzyści, którzy od kilku lat przemierzają na dwóch kołach ulice Warszawy. Chętnie pomoga ułożyć dogodną trasę, udzielą wskazówek i pokażą jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Szkolenie odbywa się nieodpłatnie.

d1wd3i6

Warunkami odbycia szkolenia jest:

- ukończone 18 lat.
- posiadanie sprawnego roweru, wyposażonego w działający układ hamulcowy, sygnał dźwiękowy, kompletne oświetlenie.
- posiadanie przy sobie ważnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Jak się zgłaszać?

Zgłaszać można się poprzez wysłanie maila na adres naukajazdy@masa.waw.pl zawierającego imię i nazwisko, numer telefonu, dzielnicę, miejsce z którego chcesz wyruszyć, oraz miejsce, w które chcesz dojechać, możliwie dużo terminów, w których jesteś w stanie odbyć szkolenie.

Warunkiem koniecznym jest również załączenie poniższych klauzul:

Ja, (tu wstaw imię i nazwisko), wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach organizacji szkolenia z nauki jazdy rowerem po mieście, zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późniejszymi zmianami).

Oraz:
Oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią i mam podstawową wiedzę teoretyczną na temat zasad ruchu drogowego. Zdaje sobie sprawę, że rowerzysta-instruktor, choć jest doświadczonym cyklistą, nie ma możliwości chwycić za kierownice w moim rowerze lub zacząć hamować za mnie, ani też nie ma wpływu na zachowanie innych uczestników ruchu na drodze. W związku z czym to ja ponoszę wyłączną odpowiedzialność za swoje czyny na drodze i ewentualne szkody tym spowodowane. W razie, gdy doprowadzę do zdarzenia, lub gdy dojdzie do niego z winy innego niż instruktor uczestnika ruchu, zwalniam z odpowiedzialności prawnej i finansowej zarówno Warszawską Masę Krytyczną jak i samego Instruktora.

d1wd3i6

Uczestnik przed przystąpieniem do szkolenia zostanie poproszony o pisemne podpisanie powyższych klauzul. Zgłoszenia niepełne, zwłaszcza nieposiadające wyżej wymienionych klauzul, będą odrzucane.

d1wd3i6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wd3i6
Więcej tematów