Trwa ładowanie...
weganizm
Luiza Poreda
11-04-2013 09:30

Za darmo: V Tydzień Weganizmu 2013

Nauka gotowania, trening sportowy, pokazy filmów, wegański szwedzki stół i wiele innych atrakcji!

Za darmo: V Tydzień Weganizmu 2013
d30uq0e
d30uq0e

Tydzień Weganizmu 2013 rozpocznie się akcją, która ma już pewną tradycję. Rok temu na rozpoczęcie Tygodnia grupa kilkudziesięciu osób stanęła na warszawskim Placu Zamkowym z portretami zwierząt wykorzystywanych przez człowieka. Akcja podobała się tak bardzo, że spontanicznie i ponadplanowo zrobiono jeszcze jedną, na zakończenie Tygodnia. W tym roku ma być podobnie - 13 kwietnia godz. 12:30-15:00. WIĘCEJ

........................................

14 kwietnia (niedziela) - *Pokaz filmu Vegucated *i prezentacja "Weganizm - dlaczego i jak?"

Zapraszamy na pokaz polskiej wersji wielokrotnie nagradzanego filmu Vegucated. Trochę socjologiczny eksperyment, a trochę komedia przygodowa. Film pokazuje trójkę zakochanych w mięsie i serze nowojorczyków, którzy zgadzają się spróbować weganizmu przez 6 tygodni. Skuszeni obietnicą utraty wagi i odzyskania zdrowia, zaczynają odkrywać nieznaną stronę rolnictwa związanego z hodowlą zwierząt. Ten film dokumentalny, w angażujący i zabawny sposób, pokazuje ewolucję trzech osób, które odkrywają, że z każdym kęsem mogą zmieniać świat

Miejsce: księgarnia Traffic Club, ul. Bracka 25 (róg Chmielnej) Czas: godz. 17:30, wstęp wolny

Pokazowi filmu towarzyszyć będzie krótka prezentacja "Weganizm - dlaczego i jak?"przygotowana przez Katarzynę Biernacką z Empatii. Dowiecie się o ważnych powodach, dla których warto spróbować weganizmu, a także o tym jaki weganizm promuje Empatia.

d30uq0e

Spotkanie uzupełni konkurs, w którym można będzie wygrać liczne nagrody ufundowane przez sponsorów rzeczowych Tygodnia Weganizmu. Na miejscu będzie także można otrzymać darmowe materiały Empatii dotyczące praw zwierząt i weganizmu.

Tego dnia w VegeMiasto przy Chmielnej 9a będzie również wyjątkowa okazja zjedzenia czegoś wegańskiego, pysznego i niedrogiego: czwarta edycja Wegańskiego Szwedzkiego Stołu. WIĘCEJ

...................................................

15 kwietnia (poniedziałek) - *Pokaz wegańskiego gotowania *i prezentacja akcji "Weganizm. Spróbujesz?"

Zapraszamy wszystkich smakoszy na pokaz gotowania, oczywiście połączony z degustacją. Tym razem przewodniczką po wegańskich smakołykach będzie Agata Wilkowska, weganka, aktywistka, członkini Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Jak sama o sobie mówi, jest uzależniona od gotowania, pieczenia i krojenia. Z pokazami gotowania jeździ po całej Polsce. Prowadzi blog kulinarny. Zainspirowała już setki osób, może będziesz kolejną?

d30uq0e

Miejsce: Restauracja Biosfeera , Al. Niepodległości 80 (róg Odyńca) Czas: godz. 16:30, wstęp wolny

.......................................................

16 kwietnia (wtorek) - *Weganizm a sport. *Trening, wykład, bieg

Trening siłowy z Emilem Stanisławskim, weganinem, twórcą strony veganworkout.org.pl . Emil Stanisławski na co dzień trenuje capoeire, ćwiczy również w warszawskiej sekcji Kettlebell Power. Uzupełnia treningi pracując w oparciu o ćwiczenia z zakresu bodyweight training. Trenował również boks tajski, uczestniczył w warsztatach capoeirowych w Polsce i za granicą, brał udział w seminarium gimnastycznym. Jest również jednym z moderatorów forum Kalistenika Polska.

d30uq0e

Miejsce: Plac Joachima Lelewela (Żoliborz) Czas: godzina 15:00 - 16:30

Uwaga: Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w treningu na adres: sport@empatia.pl Ilość miejsc na treningu jest ograniczona! Kto pierwszy, ten lepszy.

Wykład o* żywieniu w sporcie*

Wykład o żywieniu w sporcie przygotowany przez Jakuba Sobieckiego, dietetyka z Instytutu HappyMore , współautora badania „Ocena czynników ryzyka chorób krążeniowych u dzieci w wieku 2-10 lat odżywiających się dietą wegańską, wegetariańską i tradycyjną” oraz Damiana Parola, dietetyka, trenera personalnego. Po wykładzie dyskusja i możliwość zadawania pytań.

d30uq0e

Miejsce: *księgarnia Traffic Club, ul. Bracka 25 (róg Chmielnej) *Czas: godzina 17:30, wstęp wolny

Trening biegowy - prowadzi Iwona Ludwinek-Zarzeka z Vege Runners . Godzinny trening biegowy pod okiem fachowczyni, poprzedzony rozgrzewką. Bieg około 20-25 minut i rozciąganie. Iwona odpowie na wasze pytania dotyczące biegania.

Miejsce: *Pola Mokotowskie, początek pod pomnikiem Szczęśliwego Psa *Czas: godzina 20:00

........................................

18 kwietnia (czwartek) - *Weganizm a zdrowie kobiet. *Spotkanie z dietetykiem

Spotkanie dotyczące aspektów zdrowotnych diety wegańskiej w kontekście zdrowia kobiet, ale nie tylko. Prowadzenie: Jakub Sobiecki, dietetyk z Instytutu HappyMore , współautor badań „Ocena czynników ryzyka chorób krążeniowych u dzieci w wieku 2-10 lat odżywiających się dietą wegańską, wegetariańską i tradycyjną”. Przygotujcie pytania! WIĘCEJ

d30uq0e

.......................................

19 kwietnia (piątek) - *Potyczki kulinarne, czyli konkurs wegańskiego gotowania *i degustacja**

Coś dla smakoszy! Twórcy blogów promowanych przez nas w ramach programu "Weganizm. spróbujesz?" przygotowywać będą potrawy, które Wy ocenicie. Nie obejdzie się bez degustacji! Twórca najsmaczniejszej potrawy zostanie nagrodzony.

Kuchnia wegan to pełnia smaków, zapachów, kolorów. Wykorzystuje wszystkie techniki kulinarne. W jej ramach znajdziemy zarówno klasyczne potrawy, jak i zaskakujące zestawienia. Przyjdźcie, zobaczcie, zapytajcie, przekonacie się sami. Głodomory i odkrywcy przybywajcie!

d30uq0e

Miejsce: Vege Miasto , ul. Chmielna 9a Czas: od godziny 16:30, wstęp wolny

.................................................................

20 kwietnia (sobota) - *Akcja uliczna i pokaz filmu*

Zakończenie Tygodnia Weganizmu 2013. Zapraszamy na powtórkę akcji ulicznej z portretami zwierząt, która rozpoczynała Tydzień. Bardzo liczymy na Waszą obecność!

Miejsce: Plac Zamkowy w Warszawie Czas: w godz. 12.30 - 15.00

d30uq0e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30uq0e
Więcej tematów