Trwa ładowanie...

Za darmo: Światowy Dzień Mokradeł

Wybierzemy się w podróż do starożytności, aby porozmawiać o wielkich cywilizacjach, które wzięły swój początek na żyznych mokradłach w dolinach dużych rzek

Za darmo: Światowy Dzień Mokradeł
d3nszil
d3nszil

W rocznicę podpisania Konwencji Ramsarskiej, czyli 2 lutego (niedziela), jak co roku, Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz stowarzyszenie Centrum Ochrony Mokradeł zapraszają na spotkanie z okazji Światowego Dnia Mokradeł. Wydarzenie odbędzie się na Wydziale Biologii UW przy ul. Ilji Miecznikowa 1. Wstęp wolny.

* Podczas spotkania wybierzemy się w podróż do starożytności, aby porozmawiać o wielkich cywilizacjach, które wzięły swój początek na żyznych mokradłach w dolinach dużych rzek* - zapowiadają organizatorzy - Następnie porozmawiamy o bardziej współczesnych problemach, jakie pojawiają się na styku rozwoju rolnictwa i potrzeby ochrony terenów podmokłych. Pokażemy przykład partnerstwa tych dwóch dziedzin, które może przynieść obopólne korzyści a tzw. bagienne rolnictwo. Jak co roku, pojawi się także garść najświeższych informacji o ostatnich wydarzeniach z dziedziny ochrony mokradeł. Spotkanie zakończy pokaz diaporamy Mokradła Mazowsza przygotowanej przez RDOŚ w Warszawie.

d3nszil
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nszil
Więcej tematów