Trwa ładowanie...

Za darmo: spektakl "Dance-Dance-Dance"

Teatr tańca do piosenek Lykke Li, Touch and Go czy Pink Martini

Za darmo: spektakl "Dance-Dance-Dance"
dvui2mg
dvui2mg

„Kiedy usłyszysz muzykę musisz tańczyć. Rozumiesz, co mówię? Tańczyć. Ciągle tańczyć. Nie wolno ci się zastanawiać, po co tańczysz. Nie wolno ci myśleć,co to znaczy, bo to nie ma znaczenia. Jeśli zaczniesz o tym myśleć, zatrzymasz się w tańcu. A kiedy się zatrzymasz, nie będę mógł już nic dla ciebie zrobić.”

Ten cytat z książki Haruki Murakamiego sprowokował twórców spektaklu "Dance-Dance-Dance" do pokazania tancerzy w pracy nad kolejnym spektaklem teatru tańca. Tancerzy postrzeganych nie poprzez zwyczajowe wyobrażenie o tańcu ale walczących z własnym ciałem, kontuzjami, twórczą niemocą i stereotypowym myśleniem o tańczeniu. Tancerzy, którzy tu i teraz zmagają się z przeciwnościami losu ale nie mogą przestać tańczyć.

W spektaklu wykorzystano piosenki: Lykke Li, Touch and Go, Pink Martini, Incarnation, Quincy Jones, Camille, Mouse T, Audiofeels, Owain Phyfe.

występują: Roch Alończyk, Łukasz Broniak, Katarzyna Gajewska, Zofia Heldwein, Aleksandra Hofman, Marcin Jabłoński, Debora Łojko, Tomasz Łukawski, Aleksandra Olszewska, Marta Opilska, Adam Rosiak, Agnieszka Senderowska oraz Krystyna Czubówna (głos).
choreografia: Izabella Borkowska, charakteryzacja: Karina Marcińska,
stylizacja fryzur: Agnieszka Gołąb, reżyseria: Darek Sikorski

dvui2mg

Teatr Tańca Test tworzy grupa młodzieży i studentów od 18-ego do 27-ego roku życia. W pracy nad kolejnymi choreografiami i spektaklami wykorzystuje różne style tańca: jazz, nowoczesny, współczesny, musical dance, oraz m.in. technikę Hortona. Teatr Tańca Test wielokrotnie brał udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach i festiwalach (tanecznych i teatralnych), zdobywając wiele nagród i wyróżnień. Wystąpili m.in. na Global Education Festival (Sanremo, Włochy), No World Dance Cup (St. Polten, Austria), Dancing On The Edge Festival (Amsterdam, Holandia), Barcelona Dance Award (Girona, Hiszpania), New Prague Dance Festival (Praga, Czechy).

Teatr Tańca Test "Dance-Dance-Dance"
5 kwietnia 2013, godz. 20.00
Ośrodek Działań Artystycznych Dorożkarnia, ul. Siekierkowska 28

Wstęp wolny

dvui2mg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvui2mg
Więcej tematów