Trwa ładowanie...

Za darmo: Przegląd Filmów Irańskich

Kinematografia irańska w ostatnich latach zasłużenie zdobywa coraz silniejszą pozycję na świecie i jest jedną z najlepiej rozwiniętych na Bliskim Wschodzie

Za darmo: Przegląd Filmów Irańskich
d2vhytn
d2vhytn

Dyskusyjny Klub Filmów Nieobecnych Staromiejskiego Domu Kultury zaprasza na Przegląd Filmów Irańskich realizowany we współpracy z Ambasadą Islamskiej Republiki Iranu. Przegląd odbędzie się od 8 do 29 października. Na wszystkie pokazy WSTĘP WOLNY.

Kinematografia irańska w ostatnich latach zasłużenie zdobywa coraz silniejszą pozycję na świecie i jest jedną z najlepiej rozwiniętych na Bliskim Wschodzie. Jej cechą szczególną są wysublimowane środki wyrazu – gesty, emocje. Filmy Przeglądu odzwierciedlają współczesne życie w Iranie, realia społeczno-kulturowe, inspirowane są prawdziwymi historiami. W programie projekcji znajduje się też dokument o ważnej karcie we wspólnej historii Polski i Iranu - mówią organizatorzy.

d2vhytn

Program projekcji:

8 października 2014 godz. 19.00 Piwnica Largactil, Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2
"I'm his wife", reż. Mostafa Shayesteh
100 min, 2012,
Opis filmu: Życie młodej pary zmienia się po wypadku samochodowym, prowadząc do oszustw i zdrady.

15 października 2014 godz. 19.00 Piwnica Largactil, Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2
"The Private Life of Mr. and Mrs. M" , reż. Rouhollah Hejazi
80 min, 2012,
Kariera zawodowa Mohsena dynamicznie się rozwija, jednak gdy żona zaczyna ingerować w jego pracę, konflikt jest nieunikniony.

22 października 2014 godz. 19.00 Piwnica Largactil, Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2
„The Sinners”, reż. Faramarz Gharibian
93min, 2013
Film z gatunku noir. Córka emerytowanego pułkownika wraca do Iranu po 7 latach w Stanach Zjednoczonych i zostaje zamordowana w tajemniczych okolicznościach. Do śledztwa w tej sprawie zostaje przydzielonych dwóch oficerów policji, których temperamenty i metody diametralnie się różnią. Sytuacja staje się bardziej skomplikowana niż się początkowo wydaje...

29 października 2014 godz. 19.00 Piwnica Largactil, Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2
„Zapomniane requeim” reż. Khosrow Sinai
95 min; 1979
Dokument o polskich uchodźcach przybyłych do Iranu. W 1942 roku - gdy tworzona była armia gen. Władysława Andersa - zwolnieni z Gułagów Polacy przybyli do Iranu, który miał być tylko przystankiem przed powrotem do ojczyzny.

d2vhytn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vhytn
Więcej tematów