Trwa ładowanie...

Za darmo: Polska Szkoła Dokumentu

Pokaz filmów i spotkanie z Marcinem Koszałką

Za darmo: Polska Szkoła Dokumentu
d19sdv3
d19sdv3

Gratka dla miłośników filmów dokumentalnych. 25 marca o godz. 18:00 w Domu Spotkań z Historią odbędzie się spotkanie z reżyserem Marcinem Koszałką. Spotkanie będzie połączone z pokazem filmów reżysera, które znalazły się na wydanym właśnie albumie DVD „Polska Szkoła Dokumentu.

Marcin Koszałka to operator filmowy, reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych. Zadebiutował w 1999 roku głośnym filmem „Takiego pięknego syna urodziłam”. Jak sam mówi: „Robię filmy o śmierci albo o relacjach rodzinnych, albo o miłości, albo o samotności. Dotykam zawsze pewnych tematów tabu, które są niespecjalnie lubiane przez ludzi, nie tylko w Polsce, ale w ogóle przez współczesnego człowieka”.

W marcu br. Narodowy Instytut Audiowizualny wydał dwupłytowy album zawierający wybór filmów reżysera. Tym samym Koszałka dołączył do grona takich twórców jak: Andrzej Munk, Kazimierz Karabasz, Władysław Ślesicki, Krzysztof Kieślowski, Wojciech Wiszniewski, Marcel Łoziński, Paweł Łoziński, Maciej Drygas, Marek Piwowski, Jacek Bławut i Maria Zmarz-Koczanowicz.

W programie wydarzenia: rozmowa z reżyserem (poprowadzi Tadeusz Sobolewski) oraz pokaz filmów dokumentalnych Marcina Koszałki. Tego wieczoru odwiedzający Dom Spotkań z Historią będą mogli obejrzeć dokumentalny debiut reżysera z 1999r. „Takiego pięknego syna urodziłam” (25’) oraz film z 2007 roku, z udziałem aktora Jerzego Nowaka - „Istnienie” (69’)

d19sdv3

Wstęp na wydarzenie wolny

Polska Szkoła Dokumentu: Marcin Koszałka
25 marca, godz. 18.00
Dom Spotkań z Historią, Karowa 20

d19sdv3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19sdv3
Więcej tematów