Trwa ładowanie...

Za darmo: od Indii do Meksyku na Starym Mieście

Spotkanie, koncert i pokaz tańca w Staromiejskim Domu Kultury

Za darmo: od Indii do Meksyku na Starym Mieście
d18py5f
d18py5f

W czwartek, 10 lipca 2014 roku o godz. 18.30 w Piwnicy Largactil Staromiejskiego Domu Kultury (Rynek Starego Miasta 2) odbędzie się spotkanie "Dwa oblicza Meksyku ".

Myśląc o Meksyku, oczyma wyobraźni widzimy skąpane w słońcu piaszczyste plaże i turkusowe morze prosto z wakacyjnych pocztówek, imponujące piramidy oraz soczysto zieloną dżunglę. Ogromna różnorodność Meksyku wykracza poza te utarte ramy. Meksyk to z jednej strony Południe i jego zachwycająca różnorodność bogactwo kultur prekolumbijskich, dorobku ludności autochtonicznej, spuścizny kolonialnej i współczesności, żywa przyroda, magiczne zakątki, ożywczy genius loci.
Z drugiej strony, innym rytmem bije serce Północy. Mimo ciężaru obiegowych opinii także ten region zachwyci odwiedzających swoimi rozległymi pustyniami, budzącą respekt przyrodą, dynamicznym życiem gospodarczym i artystycznym, kwitnącą sztuką nowoczesną.**

Polecamy Wam fascynującą podróż, podczas której zobaczycie dwa różne oblicza Meksyku Północ i Południe tego ciekawego kraju. Spotkanie realizowane jest przez Polsko-Meksykańskie Stowarzyszenie Kulturalne Bocian&Nopal we współpracy ze Staromiejskim Domem Kultury.

d18py5f

W piątek 11 lipca o godz. 19:00 w tym samym miejscu odbędzie się koncert muzyki indyjskiej zepołu Nirmal Shakti i pokaz tańca khatak.

Nirmal Shakti gra indyjską muzykę ludową z użyciem tradycyjnych instrumentów, takich jak tabla, harmonium, chimpta. W repertuarze zespołu znajdują się zarówno żywiołowe formy muzyczne, takie jak qawwali, jak również liryczne i medytacyjne wręcz bhajany. Podczas wieczoru odbędzie się też pokaz klasycznego tańca khatak w wykonaniu tancerki i choreograf Kingi Malec.

Na oba koncerty wstęp wolny.

d18py5f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18py5f
Więcej tematów