Trwa ładowanie...

Za darmo: Letnie koncerty plenerowe „Chopin na Krakowskim Przedmieściu”

"Koncerty są poszukiwaniem niestandardowych, artystycznych form wyrazu dla twórczości artysty"

Za darmo: Letnie koncerty plenerowe „Chopin na Krakowskim Przedmieściu”
d20ixyt
d20ixyt

Na Trakcie Królewskim już po raz siódmy zabrzmi muzyka Fryderyka Chopina. W sobotę, 2 lipca, rozpoczyna się muzyczne wydarzenie „Chopin na Krakowskim Przedmieściu”. Na plenerowe koncerty, poświęcone muzyce inspirowanej twórczością mistrza, Warszawa zaprasza w lipcowe i sierpniowe soboty.

Od 2 lipca, muzyka Chopina zabrzmi w lipcowe i sierpniowe soboty na dwóch scenach ustawionych na Krakowskim Przedmieściu. Wyjątkiem jest sobota, 9 lipca, kiedy ze względu na organizowany w Warszawie Szczyt NATO, koncerty zostały odwołane. W pozostałe soboty wakacji koncerty chopinowskie będą się odbywały przy Kolumnie Zygmunta oraz na skwerze Hoovera w godzinach 16.00-19.00.

Jak informuje Magdlalena ŁAń z UM Warszawa, cel jaki przyświecał organizatorom przy wyborze artystów występujących podczas tegorocznego cyklu „Chopin na Krakowskim Przedmieściu”, to "promowanie twórczości jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów zarówno w aranżacji klasycznej, jak i w nowoczesnej, niekonwencjonalnej formie. Koncerty są poszukiwaniem niestandardowych, artystycznych form wyrazu dla twórczości Fryderyka Chopina, a jednocześnie próbą zainteresowania współczesnego odbiorcy polską kulturą poprzez pokazanie jej w tradycyjnym i nowym ujęciu".

Pawlik w finale

W lipcowych i sierpniowych koncertach na Krakowskim Przedmieściu wezmą udział młodzi, utalentowani pianiści – Jakub Kitowski, Klaudia Kudełko, Paweł Pawlik, Julia Singalewicz-Sobczak i Kamil Zacharczuk.

d20ixyt

Ostanie koncerty „Chopin na Krakowskim Przedmieściu” odbędą się 3 września. W odróżnieniu od klasycznych utworów wykonywanych w czasie letnich koncertów, podczas finałowego wydarzenia goście usłyszą Chopina przede wszystkim w aranżacjach jazzowych. Koncert odbędzie się na dwóch scenach:

W godz. 14.30-17.00 na scenie przy Kolumnie Zygmunta – o godzinie 14.30 odbędzie się spektakl taneczny, od godziny 15.00 do 17.00 zaplanowany został koncert klasycznych utworów Fryderyka Chopina .

W godz. 17.00 – 22.00 na scenie na skwerze Hoovera zabrzmią jazzowe opracowania twórczości naszego narodowego kompozytora.

Wśród wykonawców znajdą się utalentowani młodzi pianiści grający klasycznie utwory Chopina, czołowi przedstawiciele polskiej sceny jazzowej, a także muzycy z Kanady. Widzowie będą mogli posłuchać m.in. Paweł Tomaszewski Quartet z projektem „Chopin into the future”, Piotr Wyleżoł Trio z projektem „My Polish heart” oraz zespołu Andrzej Olejniczak Quartet z projektem „Chopin by Jan Jarczyk”. Koncert uświetni także występ Włodka Pawlika, utytułowanego pianisty i kompozytora, laureata nagrody GRAMMY dla polskiego jazzu za płytę „Night in Calista”. Artysta wystąpi z solowym recitalem „Chopin według Pawlika”.

d20ixyt

Wstęp na wszystkie występy jest wolny.

d20ixyt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20ixyt
Więcej tematów