RegionalneWarszawaZa darmo: Lato w Parku Odkrywców

Za darmo: Lato w Parku Odkrywców

Wakacje w Koperniku trwają w najlepsze. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

Za darmo: Lato w Parku Odkrywców

Budowanie domów ze słomy i wyrabianie tynku, pokazy maszyn zdalnie sterowanych i koncerty na elektronarzędziach, tworzenie żywej kwiatowej rzeźby i reakcji łańcuchowej z materiałów z recyklingu oraz pokazy naukowe. Do tego ambitne Kino Letnie, gry plenerowe, chill-out muzyczny, targ zdrowej żywności i leżaki.

Park Odkrywców, zielona część Kopernika, w tym roku zmieni się w przestrzeń kreatywnego działania i plenerową galerię sztuki. Gospodarzami większości weekendów będą fundacje lub grupy artystyczne, które zaproponują swój autorski program. Część działań będzie skupiała się wokół budownictwa low-tech w dużej skali. Otwarte warsztaty dla uczestników w każdym wieku pokażą, że surowce takie jak słoma, wiklina, tynki gliniane czy filc nie są wyłącznie materiałami przeszłości, ale mogą być wykorzystywane także w nowoczesnych realizacjach architektonicznych i artystycznych.

Nie brakuje też miejsca na naukę. W tym roku czekają nas m.in. pokazy naukowe, prowadzone przez animatorów Centrum Nauki Kopernik oraz sierpniowe pokazy nieba z komentarzem pracowników Planetarium Niebo Kopernik. Każdy Kopernikowy letni weekend rozpoczyna się w piątek – o 21.00 startuje Kino letnie, każdy seans poprzedzony jest spotkaniem z ekspertem. Wieczory filmowe poprowadzą Andrzej Szozda i Olga Woźniak. Prezentujemy ambitne, autorskie kino i zadajemy pytania, wobec których nie można być obojętnym.

W tym roku Kopernik zaprasza na dwa cykle tematyczne. W lipcu jest nim „Raj utracony” – opowieść o ziemskiej szachownicy, na której głównym rozgrywającym jest człowiek. Co tracimy a co zyskujemy w związku z rozwojem nauki i technologii. Czy jesteśmy gotowi na wzięcie odpowiedzialności za zmiany, jakich dokonujemy w naszym środowisku naturalnym i w nas samych? Przekraczamy kolejne granice – wpływając na klimat, eksperymentując z przyrodą, zgłębiając tajemnice genomu… Pytania o aspekty etyczne naszych działań sprawiają, że coraz częściej dzielimy się na technoentuzjastów i ekosceptyków. Czy istnieje jeszcze szansa na porozumienie się obu tych środowisk? Jakie scenariusze przyszłości proponują nam obie frakcje? W sierpniu pokażemy filmy ujęte w cyklu „Zegar życia” – opowiadające o intymnym rozwoju człowieka, od niemowlęctwa do późnej starości.

Dodatkowe szczegóły: Lato.kopernik.org.pl

Obraz
Obraz
Obraz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)