Trwa ładowanie...

Za darmo: Koniec świata! Koniec sztuki!

Happening na Dworcu Centralnym

Za darmo: Koniec świata! Koniec sztuki!
d2myqhf
d2myqhf

Zapowiadany na piątek koniec świata jest często refleksją nad współczesnym światem. Grupa artystyczna End of Art stawia z okazji końca świata pytanie o kondycję sztuki w XXI wieku. Jej członkowie przygotowali z tej okazji projekt artystyczny, w którego realizacji udział wzięło blisko 100 znanych postaci i osobistości z Polski i z całego świata. Wernisaż w formie happeningu odbędzie się* 21 grudnia (w piątek) o godzinie 18:00 w hali głównej Dworca Centralnego.*

Podobno Świat się kończy, pytanie czy razem ze światem skończy się też Sztuka? - pytają organizatorzy - chcemy pokazać, że nie. Stworzyliśmy film, w którym chcemy udowodnić, że dopóki dopóty będzie sztuka – ten świat się nie zawali - mimo wszelkich przepowiedni Nostradamusa, Majowych obliczeń i przeróżnych wierzeń ludowych. Zwieńczeniem tej części projektu będzie prezentacja multimedialnej instalacji zaprojektowanej w symbolice bramy.

W projekcie wzięło udział blisko 100 znanych postaci i osobistości z Polski i z całego świata (Izraela, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Grecji), związanych pośrednio lub bezpośrednio z różnymi dziedzinami sztuki. Należą do nich: krytycy teatralni, filmowi, reżyserzy, aktorzy, profesorowie, wykładowcy uczelni artystycznych, dziennikarze, animatorzy kultury, ale także byli prezydenci miast, samorządowcy, parlamentarzyści, ekonomiści, którym nie obce są kwestie artystyczne. Do kamery wypowiedzieli się m.in.: Krystyna Janda, Grzegorz Miecugow, Emilian Kamiński, Tomasz Miłkowski, Jacek Poniedziałek, Rafał Bryndal czy Tomasz Raczkowski.

d2myqhf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2myqhf
Więcej tematów