Trwa ładowanie...

Za darmo: Festiwal Teatralny Święto Głupców

To już ósma edycja festiwalu lalkarzy w Staromiejskim Domu Kultury

Za darmo: Festiwal Teatralny Święto Głupców
d43vag9
d43vag9

Staromiejski Dom Kultury zaprasza już po raz ósmy na festiwal pod nieco prowokacyjnym szyldem Święto Głupców. Festiwal jest okazją do spoktania konstruktorów lalek, marionetkarzy, ciekawskich warsztatu animacji i performerów, którzy szczególnie upodobali sobie przedmiot w działaniu. Tegoroczna edycja odbywa się w najbliższą niedzielę, 27 stycznia 2013 roku, pod hasłem "Głupiec w drodze".

Głupi, że w drodze, bo wszystko co drogie ma swe miejsce. A on porzuca i te miejsca, które goszczą go i te, które skazują na banicje, w myśl czy bez myśl - piszą organizatorzy festiwalu - nieznane, niespokojne, niepokorne, nieokreślone pociąga go. Jak to przekłada się na owoce jego aktywności w dziedzinie sztuki lalkarskiej, czy sztuki teatru przedmiotu? Ulotność, niedookreśloność, prowizoryczność - kategorie podróży czyli życia ze smugą porażki towarzyszyć nam będą podczas VIII już Święta Głupców...

Podczas jednodniowego festiwalu, który odbędzie się w Staromiejskim Domu Kultury oraz na Scenie przy ulicy Zakroczymskiej zobaczymy 5 sztuk w wykoniu teatrów:Opera Buffa, Teatr Tata i Walny-Teatr.

PROGRAM - dnia 27 stycznia 2013 r.:

(możliwość zmiany lokalizacji spektakli - informacje szczegółowe na stronie organizatora - www.sdk.pl , tam też więcej informacji na temat festiwalu)

d43vag9

18.00 - 18.50 - Dziadek - Staromiejski Dom Kultury (Rynek Starego Miasta 2) Spektakl dla dzieci od 9 roku życia.

19.00 - 20.00 - Odyseja Weinbacha - Staromiejski Dom Kultury (Rynek St. Miasta 2)

20.00 - 20.30 - Parada z ludowym zespołem wędrującym ze wsi Kowalowa, "Kuźnia" do Piwnicy na Wójtowskiej (ul. Zakroczymska 11)

20.30 - 21.00 - Palcem na wodzie - Piwnica na Wójtowskiej (ul. Zakroczymska 11)

21.00 - 22.00 - Biesiada Głupców - Piwnica na Wójtowskiej (ul. Zakroczymska 11)

d43vag9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43vag9
Więcej tematów