Trwa ładowanie...

Z Warszawy do Łodzi dotrzemy w 62 minuty. W składach Wi-Fi i gniazdka elektryczne

"Pociągi mogą rozpędzić się do 160 km/h"

Z Warszawy do Łodzi dotrzemy w 62 minuty. W składach Wi-Fi i gniazdka elektryczne
djpdz1z
djpdz1z

W rekordowo krótkim czasie 62 minut mają jeździć w weekendy pociągi między Łodzią i Warszawą, regularne kursy rozpoczną się 13 marca. Pociągi będą odjeżdżać z obu miast dwa razy dziennie. Bilet kolejowy będzie jednocześnie czasowym biletem na komunikację miejską.

Nowe połączenie będzie realizowane przez samorządową Łódzką Kolej Aglomeracyjną. W weekendy między Łodzią i Warszawą będą kursowały dwie pary nowoczesnych pociągów Flirt3, które mogą rozpędzić się do 160 km/h. Składy będą wyposażone m.in. w bezpłatny dostęp do Wi-Fi, gniazdka elektryczne pod każdym fotelem, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i uchwyty do przewozu rowerów.

W sobotę w promocyjnym kursie z Łodzi do Warszawy przyjechał m.in. marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, wiceprezydent Łodzi Ireneusz Jabłoński, prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Andrzej Wasilewski i mieszkańcy Łodzi. Na Dworcu Wschodnim przywitał ich m.in. wiceprezydent stolicy Jacek Wojciechowicz i dyrektor stołecznego Zarządu Transportu Miejskiego Wiesław Witek.

W najkrótszym czasie - 58 minut - trasę Warszawa-Łódź pokona pociąg wyjeżdżający ze stolicy po godz. 19. Podróż pozostałymi pociągami będzie trwać do 62 minut. - Na naszych oczach dzieje się historia, nigdy żadne pociągi na linii Łódź-Warszawa nie jechały z taką prędkością - powiedział dziennikarzom Wasilewski. Dodał, że bilet normalny w jedną stronę będzie kosztował 24 zł.

djpdz1z

Regularne kursy rozpoczną się 13 marca, pociągi będą kursować w każdą sobotę i niedzielę. Ze stacji Łódź Widzew będą odjeżdżać o godz. 8.25 i 16.01, a z Warszawy Centralnej o 13.15 i 19.45.

djpdz1z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djpdz1z
Więcej tematów