Trwa ładowanie...

Wzmożone kontrole na drogach. "Bez litości dla piratów drogowych"

Policja apeluje też do kierowców, by uważali na procesje Bożego Ciała.

Wzmożone kontrole na drogach. "Bez litości dla piratów drogowych"
d3zsbzh
d3zsbzh

Policja przypomina o zwiększonej liczbie kontroli prędkości w najbliższych dniach. Podczas długiego weekendu szczególnie na głównych trasach w kraju i drogach dojazdowych do dużych miast należy spodziewać się więcej patroli drogówki.

Podkomisarz Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji zwraca uwagę, że podczas długich weekendów funkcjonariusze kierują ruchem czy wskazują objazdy, ale też surowo karzą za wykroczenia. Chodzi przede wszystkim o kierowców przekraczających ograniczenia prędkości i stwarzających niebezpieczne sytuacje. - Nie będzie taryfy ulgowej dla piratów drogowych - dodaje Dawid Marciniak.

Policjant przypomina też o standardowej procedurze kontroli drogowej, która zaczyna się od sprawdzenia stanu trzeźwości kierowcy. Podkomisarz Marciniak wskazuje, że najczęstszymi przyczynami wypadków i kolizji na polskich drogach są wymuszenia pierwszeństwa, złe włączanie się do ruchu drogowego oraz nadmierna prędkość.

Policja apeluje też do kierowców, by uważali na procesje Bożego Ciała. Odbywające się w całej Polsce uroczystości gromadzą wiernych na ulicach. Czasowo mogą być zamknięte niektóre odcinki tras, trzeba też liczyć się z ruchem kierowanym przez policję. Podkomisarz Marciniak radzi kierowcom dobrze zaplanować trasę podróży. - Tym razem ta podróż może trwać zdecydowanie dłużej - dodaje. Policjant apeluje o wyrozumiałość i cierpliwość podczas zmian w organizacji ruchu.

d3zsbzh

Źródło: (IAR)

d3zsbzh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zsbzh
Więcej tematów