RegionalneWarszawaWyrzutnia rakiet na górze śmieci

Wyrzutnia rakiet na górze śmieci

Niecodzienny obrazek można oglądać na... szczycie śmieciowej góry na Radiowie.

Wyrzutnia rakiet na górze śmieci
Karol Lewandowski

Łącznie kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy różnych służb czuwa nad bezpieczeństwem przywódców państw i rządów 28 krajów członkowskich, którzy przybyli do Warszawy na dwudniowy szczyt NATO. Niecodzienny obrazek związany z zabezpieczaniem wspomnianego wydarzenia można oglądać na... szczycie śmieciowej góry na Radiowie. Pojawiła się tam wyrzutnia amerykańskich rakiet, która ma chronić uczestników spotkania na najwyższym szczeblu światowym.

- Patrioty chroniące szczyt NATO postawiono na... najwyższej górze śmieci w Wawie. Znajomy: No chyba że ktoś wyrzucił - napisał na Twitterze dziennikarz Łukasz Woźnicki. Dołaczył także fotografię tego osobliwego zjawiska.

Bezpieczeństwo

Ranga wydarzenia, w dobie rosnących na świecie zagrożeń terrorystycznych, wymaga szczególnej mobilizacji. Dlatego w bezpośrednie zabezpieczenie imprezy zaangażowano wszystkie służby nadzorowane przez MSWiA: policja, straż pożarna, Straż Graniczna i Biuro Ochrony Rządu. Najliczniejszą grupę stanowią policjanci w liczbie ponad 6 tysięcy funkcjonariuszy ze wszystkich pionów: od prewencji, logistyki, przez służby kryminalne, ruchu drogowego, aż po antyterrorystów.

Aby zagwarantować wystarczającą obsadę wydarzenia, do stolicy ściągnięto jako wsparcie m.in. policjantów z sąsiednich województw. Ponadto wokół Stadionu Narodowego stanął wysoki na 2,5 metra i długi na 3 kilometry płot.

Prawdopodobieństwo zamachu terrorystycznego

Co piąty Polak uważa, że prawdopodobieństwo ataku terrorystycznego w naszym kraju jest niskie (19 proc.); prawie tyle samo jest zdania, że jest wysokie (20 proc.), a ponad połowa (57 proc.) określa je jako średnie - wynika z udostępnionego w piątek sondażu TNS Polska.

Europejczycy są mniej spokojni – udział osób, które prawdopodobieństwo ataku oceniają jako wysokie wynosi w krajach UE 40 proc.; 11 proc. uważa je za niskie a 47 proc. – średnie.

Nieliczni Polacy (4 proc.) sądzą, że najskuteczniej z terroryzmem można walczyć na szczeblu lokalnym lub regionalnym. Jedna trzecia Polaków (33 proc.) uważa, że najskuteczniej z terroryzmem można walczyć na szczeblu krajowym, 23 proc. jest zdania, że na szczeblu europejskim a 27 proc., że na szczeblu globalnym.

Źródło: (tt/rp.pl/pap)

Obraz
warszawabezpieczeństwoszczyt nato

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)