Trwa ładowanie...

Wyrok dla piłkarza Ostrovii za pokazanie litery "L" podczas meczu z warszawską Polonią

Do zdarzenia doszło w sobotę na stadionie Polonii Warszawa. Kibice na zachowanie piłkarza zareagowali agresją

Wyrok dla piłkarza Ostrovii za pokazanie litery "L" podczas meczu z warszawską Polonią
d4bm5uu
d4bm5uu

Śródmiejski sąd rejonowy wydał wyrok w sprawie piłkarza Ostrovi Ostrów Mazowiecka w związku z sobotnim meczem na stadionie [Polonii Warszawa](https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/polonia-warszawa). Do zdarzenia doszło podczas sobotniego meczu piłkarskiego pomiędzy Ostrovią Ostrów Mazowiecka a Polonią Warszawa. 26-letni Rafał R., zawodnik Ostrovi schodząc z murawy boiska do szatni pokazał w kierunku kibiców Polonii Warszawa palcami dłoni ułożonymi w kształcie litery „L” gest uważany za symbol klubu Legii Warszawa.

Jego zachowanie poskutkowało* agresją kibiców Polonii Warszawa* i koniecznością podjęcia działań zapobiegawczych przez służby porządkowe.

d4bm5uu

Sąd rejonowy dla Warszawy Śródmieścia wydał w niedzielę wyrok w tej sprawie, orzekając od oskarżonego Rafała R. świadczenie pieniężne w kwocie 1000 złotych na rzecz jednego z funduszy pomocy pokrzywdzonym. Zasądził także od oskarżonego na rzecz Skarbu Państwa koszty sądowe w wysokości 572 złotych. Ponadto sąd postępowanie karne wobec oskarżonego warunkowo umorzył na okres 2 lat tytułem próby.

d4bm5uu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bm5uu
Więcej tematów