Trwa ładowanie...

Wypożycz rower miejski dla dziecka. W stolicy rusza VeturilKo

Decyzja o poszerzeniu oferty to rezultat popularności wypożyczeń w systemie Veturilo.

Wypożycz rower miejski dla dziecka. W stolicy rusza VeturilKo
d3gxuq7
d3gxuq7

Od dziś można korzystać ze specjalnej stacji małych rowerków dla dzieci. Co warte podkreślenia, to prawdopodobnie jedyna tego typu usługa na świecie. VeturilKo to część, obecnego w Warszawie od ponad 3 lat i cieszącego się coraz większą popularnością, systemu Veturilo. Pilotażowa stacja rowerków stanęła u zbiegu al. Niepodległości oraz Batorego. To jedna z najpopularniejszych wypożyczalni w stolicy.

- Veturilo bije kolejne rekordy (340 tysięcy zarejestrowanych użytkowników i 5,2 miliona wypożyczeń), a my wspólnie z operatorem, staramy się o to, by oferta była jeszcze bardziej urozmaicona i z naszych wypożyczalni mogły korzystać kolejne grupy mieszkańców. Od lipca w ramach naszego systemu można wypożyczać tandemy a od dziś również rowerki dla najmłodszych – mówi Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy.

Aktualnie system będzie dostosowany dla całych rodzin, na przykład przy wspólnej przejażdżce po parku . Zasady korzystania z VeturilKo są identyczne jak w przypadku rowerów dla dorosłych. 20 minut jazdy jest bezpłatne, pierwsza godzina kosztuje złotówkę. Trzeba jedynie pamiętać, że rower dziecięcy należy oddać w tym samym miejscu. Stacja przy Polu Mokotowskim jest bowiem na razie jedyną tego typu. Operator będzie testował projekt do końca przyszłego miesiąca i jeśli okaże się on sukcesem, niewykluczona jest dalsza rozbudowa. Obiecująco wyglądają też statystyki wypożyczeń tandemów Veturilo. W ciągu pierwszego miesiąca skorzystano z nich ponad 1900 razy. To znaczy, że każdy rower był używany 6-7 razy dziennie.

d3gxuq7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gxuq7
Więcej tematów