Trwa ładowanie...

Wymień śmieci na gadżety

Kampania „Dzielnica Wisła. Wyjdź na czysto” wkracza w kolejny etap

Wymień śmieci na gadżety
d3n886n
d3n886n

Dziś został otwarty Punkt Skupu Dzielnicy. Miłośnicy nadwiślańskich terenów, którzy przyniosą do punktu posegregowane śmieci, otrzymają w zamian praktyczne i przydatne nad Wisłą gadżety. Obiekt powstał na skwerze w pobliżu Mostu Poniatowskiego (przy ul. Wioślarskiej 12, w sąsiedztwie klubokawiarni Niedorzeczni i przystanku autobusowego Most Poniatowskiego 06, po lewej stronie rzeki. Będzie działał do końca lipca w każdy piątek oraz sobotę w godzinach od 19.00 do 1.00.

Wszyscy mieszkańcy Warszawy, którzy przyniosą tam 30 posegregowanych odpadów (szklane lub plastikowe butelki po napojach, kubki plastikowe), otrzymają jeden z gadżetów – matę lub płyn na meszki i komary. Taki praktyczny upominek z pewnością umili czas spędzany nad rzeką.

- Być może się powtarzam, ale cały czas próbujemy przekonać warszawiaków, żeby razem z nami wzięli odpowiedzialność za wiślane brzegi. Żeby wspólnie z nami dbali o czystość nabrzeży. Teraz chcemy ich dodatkowo zachęcić poprzez Punktu Skupu. Tu mieszkańcy za przyniesione przez siebie odpady będą mogli odebrać atrakcyjne gadżety – mówił podczas spotkania Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

11 i 18 lipca w Punkcie Skupu zostaną przeprowadzone warsztaty. Ich uczestnicy, pod okiem Drużyny Warsztatowej Oddam Odpady, nauczą się tworzenia lampionów ze szklanych bezzwrotnych butelek oraz gadżetów z kapsli i korków. To tylko niektóre atrakcje, które odbędą się w pawilonie.

d3n886n

- Przy projektowaniu pawilonu najważniejsze były dwie zasady: obiekt ma sam w sobie stać się kontenerem na czyste odpady segregowane, a po demontażu powinien w całości zostać poddany recyklingowi. Pawilon został zaprojektowany w organicznej formie, przypominającej w muszlę, co ma być nawiązaniem do naturalnego ekosystemu jakim jest Wisła – mówi architekt Punktu Skupu Katarzyna Rokicka–Mϋller. Dach pawilonu będzie porośnięty trawą, która będzie dobrze widoczna z mostu Poniatowskiego i jego estakad. Konstrukcja zostanie wykonana z drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Wypełnienie konstrukcji będą stanowić same odpady.

Bieżące informacje dotyczące działań w ramach kampanii można śledzić na www.wislawarszawa.pl .

d3n886n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n886n
Więcej tematów