Trwa ładowanie...

Wydrążono drugi tunel pod Wisłą!

Elisabetta dotarła do stacji Centrum Nauki Kopernik!

Wydrążono drugi tunel pod Wisłą!
dnbfh97
dnbfh97

Wydrążono drugi tunel pod Wisłą!- poinformował wykonawca II linii metra . W poniedziałek tarcza Elisabetta dotarła do stacji Centrum Nauki Kopernik. TBM-owi pozostało jedynie przebicie się przez ścianę stacji. Zakończy wówczas swoją pracę.

Niedawno do Kopernika dotarła też Krystyna. Jej prace pod Wisłą trwały trzy tygodnie (zobacz wideo) . Krystyna wyruszyła ze stacji Stadion Narodowy 22 lipca. Tunel II linii metra przebiega 7-8 metrów pod dnem Wisły i ma długość 600 metrów. Początkowo obie tarcze miały wyruszyć ze stacji Powiśle. jednak ich plany zmieniło zalanie części budowanej stacji.

Centralny odcinek II linii metra będzie się składać z siedmiu stacji i połączy Wolę z Pragą Północ. Pierwszą stacją, na której najszybciej ukończono budowę peronu pasażerskiego jest Stacja Rondo ONZ .

Pierwszą i budowaną II linię metra łączy ok. 500 metrowy tunel . Jest on już zbudowany w całości – są tory, instalacje, do zamontowania pozostała tylko tzw. trzecia szyna, która dostarcza prąd do pociągów. Dwa rozjazdy i zwrotnica, które skierują pociągi z I linii na II zostały zamontowane w tunelu tuż za stacją Centrum

dnbfh97

* Koszt budowy II linii metra to ponad 4 mld zł.* Aktualny termin zakończenia prac to koniec września 2014 r.

dnbfh97
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnbfh97
Więcej tematów