Trwa ładowanie...

Wsiadajmy na rowery! Przegrywamy z Gdańskiem i Wrocławiem!

Tylko do końca maja trwa Europejska Rywalizacja Rowerowa

Wsiadajmy na rowery! Przegrywamy z Gdańskiem i Wrocławiem!
d4kn9s7
d4kn9s7

Wśród 37 miast, które zgłosiły się do Europejskiej Rywalizacji Rowerowej jest Warszawa. - Walczymy o prestiż i honor mistrzów - mówi Łukasz Puchalski, Pełnomocnik Prezydenta m.st. ds. komunikacji rowerowej. Póki co przegrywamy jednak z Gdańskiem i Wrocławiem. Oba miasta mają więcej przejechanych kilometrów oraz węcej uczestników konkursu. Rywalizacja na "przejechane kilometry" potrwa do końca maja. Wciąż mamy szansę na zwycięstwo.

Jak wyjaśniał niedawno Łukasz Puchalski , Pełnomocnik Prezydenta m.st. ds. komunikacji rowerowej, jest o co walczyć. - Walczymy o prestiż i honor mistrzów. Przypomnę, że udało nam się wygrać ubiegłoroczną edycję konkursu. Za to zwycięstwo otrzymaliśmy od pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz dodatkowy milion złotych na infrastrukturę rowerową w mieście - mówił w rozmowie Pełnomocnik.

Co należy zrobić, by wziąc udział? Należy zarejestrować się na stronie ecc2015.eu , a następnie pobrać na smartfona bezpłatną aplikację cycling 365. Powinniśmy z niej skorzystać za każdym razem, gdy będziemy poruszać się na rowerze. Aplikacja jest tak skonfigurowana, że rejestruje tylko przejazdy transportowe. W praktyce oznacza to, że jeśli ktoś trenuje kolarstwo i jeździ powyżej 40 km/h, to jego wynik nie zostanie uwzględniony.

W tym roku wprowadzona została pewna nowość. W ramach konfrontacji miast będzie toczyć się również rywalizacja zespołowa. Aplikacja 365 daje możliwość tworzenia podgrup. Rowerzyści mogą łączyć się ze sobą ze względu na szkołę, miejsce pracy czy ulicę. Dla najlepszych zespołów są przygotowane pewne profity - zwycięska drużyna będzie mogła zadecydować, na przykład o lokalizacji stojaków czy samodzielnych stacji napraw jednośladów. W Warszawie do tej rywalizacji zgłosiło się już kilkanaście zespołów!

d4kn9s7

Wciąż mamy szansę wygrać, choć warto też pamiętać, że Europejska Rywalizacja Rowerowa to tylko zabawa, gra, która ma zachęcić warszawiaków do tego, aby częściej rezygnowali z samochodu. Organizatorzy konkursu chcą przy jego pomocy pokazać, że warto porzucić samochód na rzecz roweru.

d4kn9s7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kn9s7
Więcej tematów