Trwa ładowanie...

Wprowadzą tanie bilety dla mieszkańców podwarszawskich gmin!

Do tej pory Karta Warszawiaka była jedynie dla osób, które rozliczają podatek w Warszawie. Od sierpnia ma to się zmienić. Dopłacą podwarszawskie gminy

Wprowadzą tanie bilety dla mieszkańców podwarszawskich gmin!
d156zyr
d156zyr

Do tej pory Karta Warszawiaka była jedynie dla osób, które rozliczają podatek w Warszawie. Od sierpnia ma to się zmienić - także mieszkańcy aglomeracji warszawskiej będą mogli kupić bilety w niższych cenach. Poinformowało o tym dzisiaj na konferencji kierownictwo ZTM-u.

Do tańszych biletów dla mieszkańców dopłacą podwarszawskie gminy.* Nowy rodzaj biletu ma nazywać się "Warszawa+" i ma kosztować tyle samo co Karta Warszawiaka* - informuje tvnwarszawa.pl. Cena normalnego biletu 30-dniowego, ważnego w strefie miejskiej i podmiejskiej, miałaby kosztować 196 zł (zamiast 210), zaś 90-dniowy 482 złote (zamiast 536). Różnice (14 zł na bilecie 30-dniowym, 54 zł na 90-dniowym) miałaby pokryć właśnie gmina, w której dana osoba mieszka. Na razie wprowadzeniem biletu "Warszawa+" zainteresowane są m.in. Marki, Piaseczno, Izabelin, Legionowo, Otwock i Lesznowola.

Na konferencji poinformowano także o innych udogodnieniach dla pasażerów. ZTM wprowadzi także bilety obowiązujące tylko w strefie podmiejskiej. Zyskają również doktoranci, którym 50 procent ulgi będzie przysługiwać nie do 30. roku życia - jak obecnie - a do 35. urodzin.

d156zyr
d156zyr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d156zyr
Więcej tematów