Trwa ładowanie...

WOŚP w stolicy. Ks. Drozdowicz z sercem Orkiestry podczas mszy

Duchowny jest m.in. twórcą programu "Ziarno"

WOŚP w stolicy. Ks. Drozdowicz z sercem Orkiestry podczas mszy
d2fknw1
d2fknw1

Znany z telewizyjnego programu "Ziarno" *ksiądz Wojciech Drozdowicz, obecnie *proboszcz kościoła w warszawskim Lesie Bielańskim odprawiał w niedzielę msze z przyklejonym do ornatu sercem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie pierwszy raz.

Jezuita Grzegorz Kramer, który opublikował zdjęcie księdza z serduszkiem napisał na swoim profilu: "Sam bym tego nie zrobił, ale rozumiem jego zachowanie, dobrego!". Po kilku godzinach post został przez Jezuitę usunięty.

Zdjęcia księdza zamieściła też jego parafia.

W komentarzach pod zdjęciem, które zamieścił Jezuita (nie było tam hejtu) można było przeczytać m.in.: "Tacy księża ratują KK", "Więcej takich Księży" czy "Szacunek dla ks. Wojciecha. Wspaniała postawa poparcia dla WOŚP, dla ratowania życia... najcenniejszego dobra". Niektórzy przypomnieli, że ksiądz przypina serduszko WOŚP od wielu lat.

d2fknw1

Ksiądz Wojciech Drozdowicz, proboszcz parafii bł. Edwarda Detkensa na Bielanach w Warszawie, jest też animatorem kultury i społecznikiem. Wspólnie z aktorką Ewą Błaszczyk założył Fundację "AKogo", był też twórcą i pierwszym prowadzącym, reżyserem oraz współscenarzystą programu telewizyjnego "Ziarno", za który otrzymał nagrodę Wiktora w 1990 roku.

Proboszczem mieszczącej się w Lesie Bielańskim (najmniejszej parafii w archidiecezji warszawskiej!) został w 1999 roku. W 2002 roku przy kościele kolegiackim Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny założył Podziemie Kamedulskie, gdzie organizowane są: spektakle teatralne, koncerty, monodramy, wystawy. Działa też, że na rzecz dzieci wymagających rehabilitacji po ciężkich urazach neurologicznych.

d2fknw1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fknw1
Więcej tematów