Trwa ładowanie...

Wola. Powstaną nowe centra aktywności lokalnej

"Planowane są spotkania łączące pokolenia, jak również działania animacyjno-kulturalne"

Wola. Powstaną nowe centra aktywności lokalnej
d3jc2ui
d3jc2ui

Na początku przyszłego roku na Woli przy ul. Młynarskiej, Górczewskiej i Piaskowej powstaną centra aktywności lokalnej. Będą to miejsca otwarte na inicjatywy sąsiedzkie, współpracę z organizacjami pozarządowymi oraz różnego rodzaju grupami nieformalnymi - poinformował WawaLove.pl Mariusz Gruza, rzecznik UD Wola.


Pierwsze dwa pojawią się już na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku. Zarządzać będzie nimi Wolskie Centrum Kultury. – Jednym z naszych priorytetów jest budowa programu kulturalnego razem z mieszkańcami. Tego typu miejsca doskonale wpisują się w te założenia niejako stymulując zaangażowanie lokalnych społeczności sąsiedzkich – mówi Anna Podłucka, Dyrektor Wolskiego Centrum Kultury.

Dobiega też końca remont Klubu przy ul. Młynarskiej 35a. Powstanie tam sąsiedzki dom kultury. Jak zapewniają jego wykonawcy, użyte materiały dadzą możliwość czynnego udziału w kreowaniu sąsiedzkiej tożsamości już na poziomie warstwy wizualnej. Powstały patchwork będzie symbolizował różnorodność mieszkańców Woli oraz funkcji, jakie powinien pełnić sąsiedzki dom kultury. Planowane są spotkania łączące pokolenia, jak również działania animacyjno-kulturalne.

Wolskie Centrum Kultury pozyskało także nową siedzibę przy ul. Górczewskiej 15. - Miejsce jest szczególne gdyż lokal znajduje się na terenie Kolonii Wawelberga , dlatego będzie to nie tylko przestrzeń aktywności lokalnej, otwarta na realizację projektów kulturalnych, ale także tych nawiązujących do historii Woli – zapewnia dyrektor WCK. Do współpracy zapraszani będą mieszkańcy, instytucje, organizacje pozarządowe oraz twórcy. – Chcemy stworzyć miejsce, które będzie tętniło życiem i integrowało okolicznych mieszkańców. Będzie to również okazja do propagowania niezwykłej historii Kolonii Wawelberga – mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola.

Nowe miejsce aktywności lokalnej powstanie również na Powązkach przy ul. Piaskowej 7. Wyremontowany lokal o powierzchni blisko 50 mkw znajduje się na parterze budynku mieszkalnego. Pomieszczenie jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. – Chcemy pobudzić ruch sąsiedzki oraz umożliwić integrację okolicznym mieszkańcom. W tym miejscu prowadzone będą działania animacyjne, których charakter będzie wynikiem porozumienia z mieszkańcami. To mieszkańcy będą współdecydować o formule prowadzenia tego miejsca. Przy Piaskowej 7 będą mogły spotykać się również różnego rodzaju grupy nieformalne – podkreśla Mariusz Budziszewski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola.

d3jc2ui

Dzielnica w pierwszej połowie stycznia ogłosi konkurs na prowadzenie MAL Piaskowa – Obecnie założenia konkursu są w konsultacjach, które potrwają do 4 stycznia przyszłego roku. Składane projekty konkursowe, które powinny zawierać m.in. koncepcję zagospodarowania lokalu oraz jego funkcjonowania powinny być przygotowane w oparciu o rozmowy z okolicznymi mieszkańcami – mówi Mariusz Budziszewski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola. Dzielnica na funkcjonowanie miejsca aktywności lokalnej przy ul. Piaskowej w 2016 roku chce przeznaczyć ponad 140 tys. zł.

d3jc2ui
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jc2ui
Więcej tematów