Trwa ładowanie...

Wojewoda: Lotnisko Chopina gotowe na przyjęcie pasażera z ebolą

"Mamy w pełni opracowane procedury postępowania zarówno z osobą potencjalnie chorą, która trafiłaby do Warszawy na pokładzie samolotu jak i z osobami, które wspólnie z nią odbywały rejs"

Wojewoda: Lotnisko Chopina gotowe na przyjęcie pasażera z ebolą
d1kvhru
d1kvhru

*Warszawskie lotnisko Chopina jest przygotowane na przyjęcie pasażera lub pasażerów z objawami wirusa ebola. *Mamy w pełni opracowane procedury postępowania zarówno z osobą potencjalnie chorą, która trafiłaby do Warszawy na pokładzie samolotu jak i z osobami, które wspólnie z nią odbywały rejs - zapewnia wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

Warszawskie lotnisko jest bardzo dobrze przygotowane, ma odpowiedni sprzęt transportowy, dwie karetki z noszami zapewniającymi pełną izolację pacjenta i odpowiednie pomieszczenia izolacyjne - powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej - Dograne są wszystkie procedury związane z przewiezieniem takiego chorego lub chorych do szpitala zakaźnego przy ulicy Wolskiej.

Wojewoda mazowiecki poinformował, że jeszcze w październiku zostaną przeprowadzane ćwiczenia na sprawdzenie czynności, jakie muszą być wykonane przez wszystkie jednostki w przypadku zgłoszenia się osoby zakażonej do lekarza pierwszego kontaktu oraz drugie, w listopadzie, podczas których będzie ćwiczone postępowanie z chorym który przyleciał na lotnisko Chopina i w Modlinie. Obawy może budzić wyposażenie zespołów transportowych szpitali. Wydaliśmy rekomendacje, aby je doposażyć w zestawy ochronne dla personelu - powiedział PAP-owi wojewoda.

d1kvhru
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kvhru
Więcej tematów