Trwa ładowanie...

Wkrótce Warszawski Festiwal Piwa!

1000 rodzajów piw z 70 browarów z całego świata

Wkrótce Warszawski Festiwal Piwa!
d788zo1
d788zo1

W dniach 24 - 26 kwietnia odbędzie się Warszawski Festiwal Piwa. Po raz pierwszy fani chmielowego napoju spotkają się na stadionie Legii Warszawa. - Nie zabraknie atrakcji zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych piwowarów i piwoszy. Prócz licznych degustacji, będa prowadzone wykłady i prelekcje, podczas których każdy będzie mógł zaczerpnąć dużo podstawowej wiedzy ogólnej z zakresu kultury piwnej - informują organizatorzy.

Podczas Festiwalu zaprezentowanych zostanie 1000 rodzajów piw pochodzących z aż 70 browarów z całego świata. Będzie można spotkać się z "forpocztą" piwnej rewolucji.

- Prezentujemy wszystkie warte uwagi nowofalowe inicjatywy – mikrobrowary, najlepsze browary restauracyjne i inicjatywy kontraktowe. Zaprosiliśmy twórców, pasjonatów piwa, blogerów i piwowarów domowych. Bez żadnej ściemy, bez bzdur o dębowych beczkach, pokażemy w praktyce, jak warzy się dobre piwo w Polsce i na świecie. Najlepsza twarz piwnej kultury i pierwszy taki festiwal w Polsce - zapewniają organizatorzy.

d788zo1

Wykłady będą odbywać się równolegle w dwóch strefach. Na głównej – umiejscowionej w strefie VIP w centralnym miejscu, zaraz obok wejścia – odbędą się prelekcje bezpłatne, na których każdy będzie mógł zaczerpnąć dużo podstawowej wiedzy ogólnej z zakresu piwo i kultury piwnej. Wykłady płatne, o zaawansowanej tematyce, będą miały miejsce w oddzielnej strefie konferencyjnej. Ponadto można wziąć udział w płatnych panelach degustacyjnych.

Będzie można nie tylko zdobyć podstawową wiedzę,ale także którą ciężko znaleźć w fachowej literaturze czy internecie. Dowiemy się m.in. jakie dodatki wykorzystywać w piwowarstwie – jak je stosować, kiedy i co wnoszą do piwa; jaki jest charakter różnych gatunków chmielu (podstawy profili aromatycznych, skąd się biorą i jak dobierać chmiel). Dowiemy się również jak stworzyć piwo w domu i jak wejść z piwowarstwem domowym na wyższe poziomy.

Podczas Warszawskiego Festiwalu Piwa odbędzie się także ogłoszenie wyników Warszawskiego Konkursu Piw Domowych, organizowanego przez Mazowiecki Oddział Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

Cena za jeden karnet na wszystkie wykłady (sobota, niedziela, 8 wykładów) kosztuje odpowiednio 125 zł (100 zł dla członków PSPD). Degustacje płatne są oddzielnie 35 zł od każdego spotkania. Zwyczajny bilet jednodniowy kosztuje 10 zł, trzydniowy - 20 zł. Szczegóły na stronie Festiwalu .

d788zo1

Warszawski Festiwal Piwa, 24-26 kwietnia, Stadion Legii Warszawa, ul. Łazienkowska 3

Przeczytajcie również: Olga Boznańska dłużej dostępna!

d788zo1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d788zo1
Więcej tematów